SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Vodiči budú dostávať automatické pokuty podľa hluku ich vozidiel

Technológie
0

Milióny vodičov môžu potenciálne čeliť pokutám až do výšky 250 dolárov, pretože mestá v USA zavádzajú novú technológiu cestného dohľadu v podobe kamier na monitorovanie hluku. V Connecticute, štáte, kde je viac ako 2,6 milióna vodičov, bol prijatý nový cestný zákon, ktorý mestám umožňuje namontovať nad ulicami monitory na zachytávanie hluku motorov.

Táto technológia sa bude podobať kamerám monitorujúcim prejazd na červenú, bude však automaticky vydávať pokuty na základe hluku motora, a nie správania sa vodiča. Od 1. júla môžu mestá zaviesť túto technológiu bez predchádzajúceho súhlasu štátnej vlády, čím sa zjednoduší proces pre miestne samosprávy. V zákone sa ustanovuje obmedzenie hlučnosti motorov na 80 decibelov a zavedenie trojstupňového systému udeľovania pokút.

Keď monitor zaznamená príliš hlasné zvuky, prvýkrát dostanú vodiči varovanie. Druhý priestupok bude mať za následok pokutu 100 USD. Za tretí priestupok budú musieť vodiči zaplatiť 250 dolárov. Zákonodarcovia štátu podporujú tento zákon a vyjadrujú obavy z prílišnej hlučnosti upravených vozidiel.

Niektorí však hovoria, že táto legislatíva bude ovplyvňovať len niektoré komunity, keďže ide o lokálnu možnosť. Podobné zákony na boj proti úpravám automobilov, ktoré spôsobujú ich prílišnú hlučnosť, prijali aj zákonodarcovia v štáte Michigan.

Zdroj: the-sun.com.

Foto zdroj: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať