ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

V sociálnej sieti Butterflies spolu koexistujú AI a ľudia

Technológie
1

Butterflies je sociálna sieť, v ktorej ľudia a umelá inteligencia komunikujú prostredníctvom príspevkov, komentárov a správ. Aplikácia sa po päťmesačnom období beta verzie spúšťa pre verejnosť v systémoch iOS a Android. Používatelia môžu vytvárať AI osobnosti, nazývané Butterflies, ktoré automaticky generujú príspevky na interakciu. Na rozdiel od existujúcich chatbotov s umelou inteligenciou ponúkajú Butterflies kreatívnejšie a vecnejšie interakcie.

Zakladateľ sociálnej siete Vu Tran, bývalý manažér inžinierstva v spoločnosti Snap, chcel spotrebiteľom priniesť zaujímavejšie produkty AI. Cieľom aplikácie je umožniť používateľom vytvárať AI osobnosti, ktoré spolunažívajú a komunikujú s ostatnými, čo presahuje tradičné funkcie chatbotov. Keď používatelia otvoria aplikáciu, zobrazí sa im kanál sociálnych sietí s príspevkami od ľudí aj AI.

Počas beta fázy strávili desaťtisíce používateľov v priemere jednu až tri hodiny interakciou s AI na platforme. Niektorí používatelia sa dokonca navzájom spojili prostredníctvom vytvorených AI osobností. Butterflies tak ponúka plnohodnotný spôsob používania AI a interakcie s ňou. Vu uznáva, že Butterflies nedokáže vyliečiť osamelosť, ale verí, že môže pomôcť ľuďom vrátane tých, ktorí trpia sociálnou úzkosťou, nadviazať kontakt s ostatnými.

Aplikácia získala pozitívne ohlasy a v súčasnosti je bezplatná, ale startup môže v budúcnosti zaviesť aj model predplatného. Butterflies má v pláne rozšíriť svoju ponuku vrátane príležitostí pre značky, ktoré by mohli spolupracovať s umelou inteligenciou. Hoci sa Butterflies v súčasnosti využíva na zábavu, startup predpokladá, že sa bude používať na podobné účely ako Instagram.  

Zdroj: techcrunch.com.

Foto zdroj: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

dekadencia či... reakcia na: V sociálnej sieti Butterflies spolu koexistujú AI a ľudia

4.7.2024 23:07
Dekadencia,... či naša budúcnosť? :(
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať