SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Vojenský elektrický bicykel dokáže vyvinúť rýchlosť až 130 km/h

Technológie
3

Výrobca elektrických bicyklov Hi-Power Cycles so sídlom v Los Angeles oznámil otvorenie novej „obrannej divízie“, nazvanej HPC Defense. Ako jeden z prvých produktov divízie bol predstavený vojenský elektrický bicykel s rýchlosťou 130 km/h. Hoci elektrické bicykle majú v USA rýchlosť obmedzenú na 45 km/h, ide len o civilný limit. Preto nový elektrobicykel HPC Defense Revolution W bude môcť túto rýchlosť niekoľkonásobne prekročiť.

Výkonný 10 500-wattový motor dokáže rozbehnúť bicykel rýchlosťou až 130 km/h. „Vďaka vysokorýchlostnému pohonu Schlumpf nemeckej výroby môžete dosiahnuť rýchlosť šliapania viac ako 80 km/h,“ vysvetlila spoločnosť. „Cvaknutím pätou môžete aktivovať funkciu 2,5× overdrive a maximalizovať efektivitu pri vysokých rýchlostiach.“ Pre model Revolution W, ktorého cena nie je známa, sa udáva dojazd až 160 km, hoci s veľkou pravdepodobnosťou je meraný pri nižšej priemernej rýchlosti.

Revolution W má odpruženie s extrémne dlhým zdvihom. Podľa výrobcu má bicykel 9-palcový zdvih zadného odpruženia a 8-palcový zdvih vpredu. Vojenské e-bicykle nie sú úplne nové a v skutočnosti sú čoraz bežnejšie. Napríklad ukrajinskí obrancovia kreatívne prerobili terénne elektrické bicykle na prepravu protitankových raketových tímov, ako aj na nasadzovanie ostreľovacích tímov.  

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Bicykel reakcia na: Vojenský elektrický bicykel dokáže vyvinúť rýchlosť až 130 km/h

14.6.2024 09:06
Obávam sa že AI prekladač si stále mýli preklad slova bike a zo štatistických dôvodov ho nepreloží ako motorka alebo moped. Výsledný preložený text je tým pádom síce nepravdivý, ale zato supah bomba špica senzi zaujímavý. A po jeho prečítaní sa chytí každý za hlavu že čo to ...

Toto je presne dôvod prečo som si prestal kupovať tlačený časopis a mám vypnuté reklamy. Nestojí to za odmenu.
Reagovať

RE: Bicykel reakcia na: Bicykel

15.6.2024 08:06
Trubiroh ebike je bicykel eu sud rozhodol ze motorovym vozidlom je iba take vozidlo ktore je pohanane vylucne mechanicky co u ebike nehrozi pretoze na rozdiel od mopedu ktory je pohanany spalovacim motorom alebo kolobezky so sedadlom na ebike ci chces alebo nechces musis pouzivat pedale emotocykle ako na priklad Surron pedale nemaju
Reagovať

RE: RE: Bicykel reakcia na: RE: Bicykel

17.6.2024 16:06
Sú aj elektromopedy, elektroskútre, elektromotorky a niektorí vedia že sú aj elektroautá.

Ebicykel má podľa EU legislatívy limit na 25Km/h, po ktorého presiahnutí sa musí vypnúť podporný elektropohon. A k fungovaniu elektropohonu je potrebné pedálovať.

V opačnom prípade sa to radí medzi motorov vozidlá, a nemá to čo hľadať na cyklotrasách.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať