CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Volania cez LTE v sieti 4ky podporuje už aj vlajková loď Huawei

Tlačové správy
0

Štvrtý mobilný operátor rozširuje podporu volaní cez LTE pre ďalšie zariadenia. V sieti 4ky si už cez najmodernejšiu technológiu VoLTE zavoláte aj vlajkovou loďou Huawei P10. Podporované sú verzie smartfónu Huawei P10 vo všetkých pamäťových variantoch vrátane verzie pre dve SIM karty s aktualizovaným štandardným firmvérom.

Technológia VoLTE umožňuje takmer okamžité zostavenie hlasového spojenia v priebehu 1-2 sekúnd. Všetky hovory a SMS sú spotrebovávané v rámci zakúpeného balíka alebo z kreditu. Počas konania VoLTE hovoru zostáva mobilný telefón i naďalej pripojený v LTE dátovej sieti, čiže zákazník môže zároveň prezerať internet aj telefonovať.

„Po intenzívnom testovaní najnovších modelov VoLTE telefónov v spolupráci so spoločnosťou Huawei, ktoré bolo oficiálne ukončené v septembri tohto roka, môžeme s radosťou oznámiť, že v našej sieti podporujeme VoLTE volania na vlajkovej lodi Huawei P10,“ hovorí Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilnú sieť SWAN Mobile, a. s., a dodáva: „V súčasnosti dokončujeme testovanie nových modelov telefónov aj s ďalšími svetovými výrobcami smartfónov a veríme, že v blízkej dobe pribudne podpora VoLTE v našej sieti aj pre ďalšie zariadenia.“

Pre využitie funkcie VoLTE stačí, ak zákazník požiada o jej aktiváciu na zákazníckej linke 950. Operátor následne overí, či má zákazník k dispozícii telefón s podporou VoLTE v sieti 4ky a o úspešnej aktivácií je zákazník informovaný SMS správou do 24 hodín. VoLTE je následne potrebné povoliť aj v nastaveniach telefónu. V prípade telefónu Huawei P10 je potrebné mať nainštalovanú verziu firmvéru L29C432B171 alebo novšiu. Pre kontrolu, či je konkrétne zariadenie zaregistrované v systéme VoLTE 4ky, stačí zavolať na krátke číslo *123. Ak je dané zariadenie registrované vo VoLTE systéme 4ky, ozve sa hláska o registrácii zariadenia.

Zobrazit Galériu

Danubiatel, a.s.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať