SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Vreckový skener Revopoint Inspire 3D otvára brány digitalizácie fyzického sveta

0

Premena reálnych trojrozmerných objektov na ich digitálnu reprezentáciu si stále vyžaduje drahé zariadenia so zložitými operáciami, čo blokuje mnohých ľudí s kreatívnymi nápadmi, ale skromnými finančnými zdrojmi. No teraz je tu 3D skener, ktorý je nielen kompaktný a dostupný, ale aj dostatočne výkonný na to, aby preniesol fyzický svet do digitálnej sféry.

3D skener Revopoint INSPIRE ponúka cenovo výhodné, všestranné a výkonné riešenie 3D skenovania, umožňujúce začínajúcim tvorcom a hobby nadšencom realizovať svoje vysnívané projekty. Zariadenie je dostatočne malé na to, aby ste ho narýchlo strčili do vrecka, a dostatočne ľahké na to, aby ste jeho prítomnosť v ňom ani nepocítili.

Napriek malým rozmerom 3D skener INSPIRE môže skenovať rýchlosťou 14 až 18 fps, takže snímanie objektu nebude trvať dlho. Vďaka 9-osovej inerciálnej meracej jednotke a vlastnému systému technológie 3D videnia INSPIRE dokáže inteligentne stabilizovať snímky, ktoré zachytáva za chodu. Tento kompaktný skener umožňuje jednoduché skenovanie stredne veľkých objektov – či už manuálne, alebo pomocou priloženého miniatúrneho otočného stolíka.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Vďaka dvom infračerveným diódam LED poskytujúcim doplnkové svetelné značky, inteligentným algoritmom a špeciálne označenej podložke Magic Mat nemusíte lepiť značky priamo na objekty, aby ste si uľahčili skenovanie. Používanie skenera Revopoint INSPIRE je jednoduché. Revo Scan 5 funguje v systémoch Windows, Mac, iOS a Android, ale na používanie 3D skenera INSPIRE nepotrebujete výkonný počítač, stačí ho pripojiť k telefónu.

Môžete si vybrať medzi rýchlym a stabilným bezdrôtovým skenovaním pomocou Wi-Fi 6 alebo rýchlym nastavením pomocou jediného kábla USB-C na napájanie aj prenos dát. Revo Scan 5 dokáže modely exportovať ako súbory STL, PLY alebo OBJ na kompatibilitu s väčšinou softvéru CAD, 3D modelovania a rezania. Tento malý, ale výkonný 3D skener stojí na portáli Kickstarter v rámci akcie Early Bird Special len 285 dolárov.

Zdroj: yankodesign.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať