ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Vtipy ChatGPT môžu byť zábavnejšie ako tie, ktoré vymysleli ľudia

Výskum a vývoj
4

Nedávna štúdia vedcov z University of Southern California ukázala, že vtipy generované umelou inteligenciou sú zábavnejšie ako vtipy vytvorené ľuďmi, čo vyvoláva obavy z možného ohrozenia pracovných miest v oblasti zábavy. V štúdii sa porovnávali vtipy napísané ľuďmi s vtipmi vytvorenými pomocou ChatGPT, pričom účastníci v drvivej väčšine hodnotili anekdoty vytvorené umelou inteligenciou ako vtipnejšie.

V samostatnej štúdii bol ChatGPT vyzvaný, aby vytvoril satirické titulky v štýle The Onion, ktoré účastníci považovali za rovnako vtipné ako pôvodné titulky. Výskumníci nechali ChatGPT aj ľudských účastníkov plniť úlohy, ako napríklad vytvárať vtipné vysvetlenia pre skratky, generovať vtipné odpovede na frázy vyplnením prázdnych políčok a doberať si známych na základe trápnych scenárov. Výsledkom týchto úloh bolo viac ako 945 vtipov napísaných ľuďmi a 180 vtipov vygenerovaných ChatGPT. 

Hlavný autor štúdie Drew Gorenz, ktorý je zároveň amatérskym stand-up komikom, vyjadril obavy z vplyvu AI, ako je ChatGPT, na zábavný priemysel, najmä na profesionálnych autorov komédií. Gorenz a jeho spoluautor Norbert Schwarz zároveň vyzdvihli potenciálne výhody používania umelej inteligencie, ako je ChatGPT, na zlepšenie každodennej komunikácie pomocou humoru.

Používanie veľkých jazykových modelov (LLM), ako je ChatGPT, v zábavnom priemysle vyvolalo diskusie o budúcnosti zábavnej produkcie a obavy z dôsledkov pre umenie a ľudskú tvorivosť. Zatiaľ čo diskusia o úlohe umelej inteligencie v komédii a v zábavnom priemysle pokračuje, zistenia štúdie naznačujú, že umelá inteligencia môže predstavovať významnú hrozbu pre zamestnanie profesionálnych scenáristov v tomto odvetví.

Zdroj: today.usc.edufreepik.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

retardovana je ako kLacko a kHubinsky reakcia na: Vtipy ChatGPT môžu byť zábavnejšie ako tie, ktoré vymysleli ľudia

19.7.2024 15:07
retardovana je ako kLacko a kHubinsky
Reagovať

Vtipy? reakcia na: Vtipy ChatGPT môžu byť zábavnejšie ako tie, ktoré vymysleli ľudia

15.7.2024 17:07
A kde sú tie vtipy?

Raz mi ChatGTP vygeneroval taký vtip, že som ho nepochopil. Odpoveď GTP na to, že som ho nepochopil bola, že je to vysokointeligentný humor na ktorý moje IQ zjavne nestačí, čo ma pobavilo rozhodne viac ako ten vtip.
Reagovať

Blbost reakcia na: Vtipy ChatGPT môžu byť zábavnejšie ako tie, ktoré vymysleli ľudia

13.7.2024 21:07
Chatgpt je zatial postaveny cisto na ludskom faktore a informacii ktore sme jej poskytli, cize ako moze vytvarat viac vtipnejsie vtipy ako clovek? :)
Reagovať

Geniuschatgp reakcia na: Vtipy ChatGPT môžu byť zábavnejšie ako tie, ktoré vymysleli ľudia

13.7.2024 03:07
V pohodeee.... Preco by sme upierali ejajom a ejajkam ludske vlastnosti? Vratane humoru. Preco si myslime,ze nemozu participovat na zivote povedzme ako v startreku,ci votrelcoch,ci inych scifičkach? Budu dobri aj zli,taki i onake. Uplne na náš obraz.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať