SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Vynaliezaví študenti využívajú AI na písanie svojich školských prác

Technológie
0

Technicky zdatní študenti začali využívať pokročilé jazykové generátory, najmä GPT-3 spoločnosti OpenAI, na písanie školských prác namiesto nich. A keďže tieto práce napísané umelou inteligenciou nedokáže softvér na odhaľovanie plagiátorstva rozpoznať, školy pravdepodobne čakajú ťažké časy v boji proti týmto podvodom novej generácie.

„Išlo by o jednoduché úlohy, ktoré by si vyžadovali rozsiahle odpovede,“ vyjadril sa pre Motherboard vysokoškolák s prezývkou innovate_rye. „Napríklad v biológii by sme sa učili o biotechnológiách a mali by sme napísať päť dobrých a zlých vecí o biotechnológiách. Poslal by som umelej inteligencii zadanie typu: Akých päť výhod a nevýhod majú biotechnológie? A ona by vygenerovala odpoveď, za ktorú by som dostal dobrú známku.“

Využívajú mladí svoje rozsiahle znalosti o rozvíjajúcich sa technológiách na obchádzanie digitálnych hraníc, s ktorými dospelí jednoducho nevedia držať krok? Keby softvér na plagiátorstvo dokázal označiť odpovede vytvorené umelou inteligenciou, pravdepodobne by to nebol problém. Je určite na filozofickú debatu, či by sa akékoľvek dielo vytvorené umelou inteligenciou malo vôbec považovať za originálne, no technicky ho za také považuje softvér na kontrolu plagiátorstva.

Takýto text nie je skopírovaný odinakiaľ, je vytvorený strojom, takže softvér na kontrolu plagiátorstva to nebude schopný odhaliť. Samozrejme, títo študenti napriek tomu určite podvádzajú a učitelia sa pravdepodobne oprávnene obávajú, čo to znamená pre ďalšie vzdelávanie. No innovate_rye hovorí, že umelá inteligencia mu len pomáha sústrediť sa na to, čo považuje za dôležité. „Stále si robím domáce úlohy týkajúce sa vecí, ktoré sa musím naučiť, aby som ich zvládol, AI používam len na zvládnutie vecí, ktoré nechcem robiť alebo ktoré považujem za bezvýznamné," povedal pre Motherboard.

Zdroj: futurism.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať