ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Výrazný upgrade iPhonu 8 by mal umlčať kritikov, ktorí tvrdia, že Apple už nedokáže inovovať

0

Nový vlajkový smartfón Applu by mal byť doposiaľ najdrahším iPhonom, no uniknuté informácie ukazujú, že bude stáť za to.

Analytik KGI Securities Ming-Chi Kuo, pravdepodobne najspoľahlivejší zdroj uniknutých údajov z Applu, tvrdí, že spoločnosť vytiahne pri iPhone 8 všetky svoje tromfy. Medzi najväčšie prednosti má patriť kompaktná forma a výrazne zlepšená výdrž batérie.

Kuo hovorí, že Apple vybaví iPhone 8 batériou s kapacitou 2700 mAh. To je takmer o 30 % viac, ako má iPhone 7 (1960 mAh). Umožní to dizajn s „drahšími vrstvenými logickými doskami“, ktoré zaberú len polovičný priestor, takže zostane miesto na väčšiu batériu.

No konkurenti budú mať aj tak navrch, veď Galaxy S7 má až 3000 mAh batériu. Operačný systém iOS sa však vždy uspokojil s menšími batériami než Android. Navyše nový iPhone bude mať v porovnaní s rivalmi menší, približne 5-palcový displej, ktorý už nebude typu LCD, ale OLED a ten je energeticky účinnejší. iPhone 8 by teda mohol prekvapiť konzistentnou viacdňovou výdržou batérie.

Druhý detail, ktorý Kuo uvádza, je 5-palcový displej. To by znamenalo, že iPhone 8 bude väčší ako 4,7-palcový iPhone 7, stále sa však bude dať používať jednou rukou. Apple to chce dosiahnuť výrazným ubratím zo šírky rámčeka v hornej a spodnej časti. Rovnaký trend sa očakáva v tomto roku aj od LG a Samsungu. To znamená, že Apple bude musieť odstrániť domovské tlačidlo a Touch ID bude integrované priamo do displeja. Túto futuristicky znejúcu technológiu ohlásilo LG už v máji 2016, no Apple bude podľa všetkého prvý, kto ju uvedie na trh.

iPhone 8 okrem toho, že to bude jubilejný model, by mal aj umlčať kritikov, ktorí tvrdia, že Apple stratil svoju schopnosť inovovať.  

Zdroj: Forbes

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
iPhonu 8 Apple

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať