SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Websupport sa pripája k team.blue

Tlačové správy
0

team.blue, popredný európsky poskytovateľ digitálnych služieb pre malé a stredné podniky (MSP) oznamuje strategickú akvizíciu spoločnosti Loopia Group, ktorej súčasťou je aj webhostingová spoločnosť a jednotka na trhu Websupport. Loopia Group, ktorá má silné postavenie vo Švédsku, Fínsku, na Slovensku, v Česku, Maďarsku a Srbsku, sa stará približne o 650 000 zákazníkov prostredníctvom portfólia silných miestnych značiek. Okrem Websupportu sem patrí český Active24, Loopia, Hostingpalvelu a Domainhotelli.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Loopia Group bola od roku 2018 podporovaná severskou súkromnou kapitálovou skupinou Axcel. Odvtedy došlo k štvornásobnému nárastu jej tržieb a ziskov, pričom 97 % príjmov spoločnosti pochádza z dátových centier využívajúcich obnoviteľnú energiu. Touto akvizíciou sa počet zákazníkov team.blue rozrastie z 2,5 milióna na viac ako 3 milióny po celej Európe. To nielen rozširuje pôsobenie team.blue, ale aj zlepšuje schopnosť pomôcť väčšiemu počtu zákazníkov dosiahnuť úspech v online priestore prostredníctvom širokej ponuky digitálnych produktov. Spoločnosť team.blue je naďalej podporovaná Hg, popredným investorom do európskych a transatlantických softvérových a servisných spoločností.

„Po období intenzívnej fúznej a akvizičnej činnosti sme úspešne spojili značky a technologické platformy, čím sme transformovali Loopia Group na súdržnú spoločnosť s robustnou ponukou pre našich zákazníkov. Chcem poďakovať tímu Axcel za skvelú spoluprácu založenú na dôvere, transparentnosti a odvážnom rozhodovaní. Rovnako by som chcela poďakovať môjmu fantastickému tímu v Loopia Group za ich úsilie počas rokov – som na vás veľmi hrdá. Teraz sa tešíme na spoluprácu s našimi priateľmi z team.blue a Hg, aby sme pomohli formovať toto odvetvie po celej Európe,“ hovorí Sara Laurell, CEO Loopia Group.

Tomáš Srnka, CTO spoločností Loopia Group a Websupport, dopĺňa: „Teším sa, že Loopia Group sa pripája k lídrovi v poskytovaní hostingových služieb v Európe. Pred rokmi sme sa ako slovenská jednotka Websupport pripojili k Loopia Group a pomohli vybudovať lídra v Škandinávii a strednej Európe. Verím, že na tento úspech nadviažeme aj v celoeurópskom meradle spolu s team.blue.

Vďaka akvizícii môžeme našim klientom priniesť nové nástroje a podporiť tak ich online biznis. Rád by som poďakoval celému tímu za roky tvrdej práce a za možnosti, ktoré nám a našim klientom priniesli. Teším sa na spoluprácu s novými kolegami v team.blue a verím, že spolu nadviažeme na doterajšie úspechy.“

Christian Bamberger Bro, partner v Axcel, je hrdý na odovzdanie štafety team.blue: „V spolupráci so Sarou Laurell a jej brilantným tímom v Loopia Group sa nám podarilo vybudovať lídra na trhu s vysoko efektívnou platformou pre ďalší rast. Počas našej spolupráce sa Loopia Group rozšírila do štyroch nových krajín, posilnila svoju komerčnú ponuku, konsolidovala viacero technologických platforiem a zároveň sledovala ambicióznu stratégiu udržateľnosti. Sme hrdí na to, že môžeme odovzdať prosperujúcu, jednotnú spoločnosť a skutočného lídra v oblasti udržateľného webhostingu team.blue a Hg.“

team.blue investovala významné prostriedky do rôznych B2B SaaS riešení. Tieto riešenia sú navrhnuté okrem iného na zvýšenie bezpečnosti, zabezpečenie súladu s GDPR, zvýšenie návštevnosti a konverzných mier, zlepšenie zapojenia zákazníkov prostredníctvom rôznych marketingových nástrojov a asistenciu pri online aj offline obchodných stratégiách. team.blue pokračuje v investovaní do inovatívnych produktov aj spájaním síl s poprednými SaaS spoločnosťami v Európe, ktoré zdieľajú rovnakú víziu.

Jonas Dhaenens, zakladateľ a prezident team.blue: „Integrácia Loopia Group do team.blue otvára svet možností pre európsky digitálny sektor, rozširuje náš dosah do niektorých z najdynamickejších európskych odvetví a vytvára jedinečnú ponuku pre viac ako tri milióny zákazníkov vo viac ako 20 krajinách s tímom viac ako 2700 zamestnancov.

Claudio Corbetta, generálny riaditeľ, a Dawn Marriott, predsedníčka predstavenstva team.blue: „Vedenie skupiny Loopia Group vo vysoko komplementárnych geografických oblastiach na nás urobilo veľký dojem ich prístupom zameraným na zákazníka pri poskytovaní špičkových online riešení pre biznisy a podnikateľov. Táto transakcia je v súlade s našou ambíciou byť preferovaným digitálnym poskytovateľom pre európske MSP. Veľmi sa tešíme na to, čo team.blue a Loopia Group dokážu spoločne dosiahnuť!“

Joris Van Gool, Nick Jordan a Matthijs Deroo z Hg hovoria: „Sme hrdí na to, že môžeme podporiť pokračujúci rast team.blue. Tento krok posilňuje naše spoločné odhodlanie budovať výnimočný biznis, ktorý rieši potreby MSP v oblasti digitalizácie a poskytuje viac služieb online. Pridanie robustného portfólia značiek a rozsiahlej zákazníckej základne Loopia Group ponúka skvelú príležitosť na zlepšenie našich služieb a inovácií pre zákazníkov.“

O team.blue

team.blue je popredný digitálny partner pre biznisy a podnikateľov po celej Európe (Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Portugalsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Turecko a Spojené kráľovstvo). 

Spoločnosť tvorí viac ako 40 úspešných značiek, ktoré obsluhujú viac ako 2,5 milióna zákazníkov. team.blue je partnerom pre webhosting, domény, e-commerce, generovanie leadov a aplikačné riešenia, podporovaný viac ako 2000 odborníkmi. Víziou team.blue je zjednodušiť online podnikanie formovaním technológie a poskytovaním inovatívnych online produktov a služieb zákazníkom.

O Loopia Group

Loopia Group je popredná európska spoločnosť poskytujúca webové služby a hosting, zameraná na udržateľnosť a zelený hosting. S viac ako 650 000 zákazníkmi po celom Švédsku, Fínsku, Slovensku, Česku, Maďarsku a Srbsku, do skupiny patria popredné značky na trhu ako Loopia, Websupport, Active24, Hostingpalvelu a Domainhotelli. S 25-ročnými skúsenosťami, viac ako 300 zamestnancami a 2 miliónmi hostovaných domén, Loopia Group v roku 2023 dosiahla tržby vo výške 742 miliónov SEK (zhruba 63,8 miliónov EUR), čím si upevnila svoju pozíciu ako líder v odvetví.

O Axcel

Axcel, založená v roku 1994, je severská súkromná kapitálová skupina zameraná na štyri sektory: technológie, biznisové služby a priemysel, zdravotníctvo a spotrebiteľský sektor. Jej tím v Štokholme a Kodani prináša 30 rokov skúseností s budovaním spoločností prostredníctvom kolaboratívneho prístupu a štruktúrovaného prístupu k tvorbe hodnôt. Axcel získala sedem fondov s kapitálom vo výške približne 4,1 miliardy EUR od severských a medzinárodných investorov. V súčasnosti vlastní 21 spoločností so sídlom v severských krajinách a realizovala celkom 71 investícií do platforiem, 300 doplnkových akvizícií a 50 exitov. Viac informácií nájdete na axcel.dk.

O Hg

Hg podporuje budovanie lídrov v odvetví, ktorí poskytujú biznisom kritické softvérové aplikácie alebo workflow služby, čím zabezpečujú automatizovanejšie pracovné prostredie pre svojich zákazníkov. Toto odvetvie sa vyznačuje digitalizačnými trendmi, ktoré sú v počiatočnom štádiu zavádzania a v nasledujúcich desaťročiach sú pripravené transformovať pracovné prostredie. Podpora spoločnosti Hg spája hlboké znalosti koncového trhu s prvotriednymi prevádzkovými zdrojmi, pričom spoločne poskytujú podporu podnikateľským lídrom, ktorí chcú rozšíriť svoje podnikanie. Vďaka rozsiahlej európskej sieti a silnej prítomnosti v celej Severnej Amerike má spoločnosť Hg 400 zamestnancov a približne 70 miliárd dolárov v spravovaných fondoch, podporuje portfólio približne 50 biznisov s agregovanou hodnotou firiem viac ako 140 miliárd dolárov, s približne 110 000 zamestnancami, a tržbami, ktoré neustále rastú o viac ako 20 % ročne. Viac informácií nájdete na hgcapital.com.

Websupport

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať