SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

TSMC by mohol v prípade invázie deaktivovať na diaľku svoje výrobné zariadenia

Bezpečnosť
0

TSMC je najväčším svetovým výrobcom čipov a podľa niektorých odhadov za posledných niekoľko rokov vyrába dokonca okolo 90 % pokročilých počítačových čipov. Čo sa stane, ak niečo naruší túto schopnosť výroby čipov? TSMC a jeho hlavný dodávateľ strojov, holandská spoločnosť ASML, tvrdia, že ich zariadenia by sa nedostali do nepriateľských rúk.

Majú totiž spôsoby, ako deaktivovať litografické stroje umiestnené na Taiwane. Tento prepínač by bolo možné aktivovať na diaľku, keby sa niekedy vyžadoval až taký drastický zásah. Predstavitelia americkej vlády údajne hovorili s oboma spoločnosťami o tom, čo by sa mohlo stať v prípade invázie, pričom ASML ubezpečila úradníkov, že dokáže zabrániť tomu, aby sa stroje dostali do nesprávnych rúk.

Prepínač sa vzťahuje na najnovšie a najzložitejšie stroje spoločnosti ASML na výrobu čipov, ktoré si na správne fungovanie vyžadujú špecializovaných odborníkov. Obavy o národnú bezpečnosť Taiwanu podnietili zvýšené investície do výroby čipov v USA a Európe. Napriek tomu sa v dohľadnej budúcnosti bude veľmi vysoké percento procesorov stále vyrábať na Taiwane.

Zdroj: pcgamer.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať