Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

WhatsApp núti používateľov mimo EÚ zdieľať údaje s Facebookom

Bezpečnosť
2

Minulý týždeň WhatsApp, ktorý je vo vlastníctve Facebooku, začal používateľov upozorňovať, že musia súhlasiť s novými zmluvnými podmienkami, inak riskujú stratu prístupu k aplikácii. Nový súbor požiadaviek ruší aj rozhodnutie z roku 2016, ktoré používateľom umožňovalo zrušiť zasielanie údajov z ich účtu Facebooku. Patrili sem telefónne čísla, telefónne čísla priateľov, mená a obrázky profilov, správy o statuse a aktivite a pod.

Podľa novej politiky si Facebook vyhradzuje právo zdieľať údaje zhromaždené v rámci svojej rodiny online platforiem. Dokonca sa vyskytnú prípady, keď sa Facebook rozhodne zdieľať tieto údaje s tretími stranami. Tento krok je reakciou na nové štítky ochrany súkromia spoločnosti Apple v systéme iOS 14, ktoré upozorňujú na rôzne spôsoby, ako určité bezplatné aplikácie zhromažďujú informácie o svojich používateľoch.

Nie je prekvapujúce, že Facebook je taký neoblomný v zhromažďovaní týchto metadát, pretože spoločnosť dosahuje väčšinu svojich výnosov z reklamy. Írska pobočka WhatsApp však vo svojom vyhlásení uviedla, že hoci európskym používateľom sa zobrazuje rovnaká výzva na súhlas s prepracovanými zásadami ochrany osobných údajov, tá nezahŕňa zdieľanie týchto údajov s inými online platformami Facebooku alebo tretími stranami.

Hovorkyňa WhatsApp vysvetlila, že neexistujú žiadne zmeny v postupoch zdieľania údajov WhatsApp v európskom regióne, ktoré by vyplynuli z aktualizovaných podmienok poskytovania služieb a zásad ochrany osobných údajov. WhatsApp nezdieľa v európskom regióne údaje používateľov s Facebookom s tým zámerom, aby ich Facebook využil na zlepšenie svojich produktov alebo reklám.

Zdroj: techspot.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: WhatsApp núti používateľov mimo EÚ zdieľať údaje s Facebookom

12.1.2021 14:01
V podstate za to moze indsky apple. Znicili ako tak dobry ios. Teraz je dokazena fotogaleria, budik, zadavanie casu v kalendari, nezmyselne notifikacie pri pouzivani sluchadok (ze ake appky sa pouzivaju so sluchadkami), nezmyselna hladanie funkcia, ktora stale otravuje, atd. ... ios6 bol premyslenejsi ako ios12 a novsie....
Reagovať

RE: . reakcia na: .

12.1.2021 17:01
prejdi na android, keď sa ti nepáči, alebo si nainštaluj jingOS linux a máš to kópiu apple https://www.jingos.com/download/
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať