SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

XR sľubuje zmiešanú realitu na nerozoznanie od reálnej reality

Technológie
0

Fínsky startup Varjo so sídlom v Helsinkách predstavil nový druh XR headsetu, ktorý sľubuje zmiešanú realitu, ktorá je „na nerozoznanie od prirodzeného pohľadu“. Zariadenia z radu XR-4 spájajú niekoľko funkcií, ktoré napodobňujú fungovanie ľudského oka. Zahŕňajú displeje s vysokým rozlíšením, pokročilé hĺbkové senzory LiDAR či kamerové senzory. Varjo sa priamo zameriava svojou technológiou na podnikových zákazníkov. Spoločnosť tvrdí, že jej produkty už používa viac ako 25 % firiem z rebríčka Fortune 100, ako aj rôzne vládne agentúry.

Jeho aplikácie siahajú od výcviku pilotov a simulácií vojnových záberov až po architektonický dizajn a výskum správania. Všetky tieto prípady použitia vyžadujú mimoriadne vysokú úroveň vizuálnej vernosti. Na splnenie týchto potrieb spoločnosť zlepšila špecifikácie pre sériu XR-4. Headset sa teraz skladá z dvoch 4K x 4K displejov. Jeho zorné pole je o viac ako 50 % širšie ako v zariadeniach predchádzajúcej generácie, pričom jas displeja sa zdvojnásobil. Podľa vyjadrenia spoločnosti ide o displeje VR s najvyšším rozlíšením na svete s 28 miliónmi pixelov na oboch očiach.

Okrem toho je tu aj niekoľko noviniek. Pravdepodobne najpútavejší doplnok je kamerový systém s automatickým zaostrovaním, ktorý replikuje ľudské videnie. Tým sa zlepšuje priechodnosť obrazu náhlavnej súpravy, ktorá digitalizuje svet v reálnom čase. Varjo hovorí, že je prvou spoločnosťou, ktorá priniesla túto funkciu na trh. Zariadenie kombinuje sledovanie očí a LiDAR na presné meranie toho, čo používateľ sleduje. Kamery potom okamžite upravia zaostrenie. Táto technika bola vyvinutá pre používateľov, ktorí potrebujú bezproblémovo prepojiť skutočný svet v popredí s VR v pozadí, ako sú napr. piloti sledujúci číselníky v kokpitoch.

Predchádzajúce náhlavné súpravy Varjo, XR-3 potrebovali niekoľko technológií tretích strán vrátane základňových staníc a ovládačov. Nové zariadenia tieto požiadavky odstránili. Prekvapujúca je cena. Zatiaľ čo XR-3 mal základnú cenu 6495 EUR, cena XR-4 začína na 3990 EUR, hoci na automatické zaostrovanie budete potrebovať drahšiu edíciu Focal Edition (9990 EUR). Všetky podrobnosti o náhlavnej súprave nájdete na webovej stránke spoločnosti Varjo.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať