CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Xiaomi BW400 Pro Set / Bezdrôtová outdoorová kamera so solárnym napájaním

0

Súprava obsahuje vonkajšiu kameru, ktorá má v hornej časti solárny panel a vnútornú jednotku pripojenú k internetu eternetovým káblom alebo cez Wi-Fi. Kamera je napájaná z 10 000 mAh nabíjateľnej batérie, ktorá na jedno nabitie vydrží približne pol roka, samozrejme, závisí to od počtu slnečných dní a dĺžky slnečného svitu v danom mieste a frekvencie používania. Na sebestačnú prevádzku je potrebné, aby solárny panel mal dve alebo viac hodín priameho slnečného svetla denne za štandardných podmienok. Pevne pripojený panel je na jednej strane výhodný, čo sa týka robustnosti, ale nie vždy nájdete kompromis medzi nasmerovaním kamery a optimálnym miestom a uhlom dopadu slnečných lúčov. 

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Výrobca udáva odolnosť proti striekajúcej vode podľa požiadaviek štandardu IP66, samozrejme, je potrebné, aby vodotesný kryt konektora USB-C a konfiguračného tlačidla bol dobre zatvorený. Vnútorná jednotka sa napája cez konektor USB-C, zdroj nie je pribalený. Požaduje sa zdroj schopný dodať prúd 2 A pri napätí 5 V. Balenie obsahuje všetko potrebné na inštaláciu vrátane šablóny na vŕtanie otvorov. 
Kamera má snímač s uhlopriečkou 1/2,7 palca a rozlíšením 2,5 K, konkrétne 2560 × 1440 pixelov. Objektív má svetelnosť f/1,6 a zorný uhol 132°. Podpora HDR zaručuje lepší obraz v zložitejších svetelných podmienkach, napríklad pri kontraste svetlo – tieň či v protisvetle.

Nad objektívom je podlhovasté svetlo so štyrmi bielymi LED. Dve infračervené LED umožňujú nočné videnie, vtedy je obraz čiernobiely, ale pomerne kvalitný. Kamera okrem snímania priestoru umožňuje aj obojsmernú hlasovú komunikáciu, ale kvalita zvuku vás neoslní. V prípade potreby môžete aktivovať zvukový a svetelný alarm. Obraz z kamery sa prenáša bezdrôtovo do vnútornej jednotky a odtiaľ prípadne do cloudovej služby, aby ste si ho mohli – či už v reálnom čase, alebo zo záznamu – odkiaľkoľvek pozrieť. V smartfóne môžete aktivovať aj uloženie fotografie alebo videa aktuálneho deja. Prenos údajov medzi kamerou a pripojenými zariadeniami je šifrovaný pomocou čipu MJA1, takže vaše súkromie je dobre chránené. Vnútornú jednotku treba pripojiť k domácemu routeru a prípadne do nej vložiť pamäťovú kartu microSD s max. kapacitou 256 GB na lokálny záznam. Alternatívne môžete záznamy ukladať do cloudovej služby. Tá je k dispozícii za 4,99 eura, pričom záznamy sa uschovávajú 7 dní. Za 30-dňový cloudový archív zaplatíte 6,99 eura mesačne. Ak sa spoľahnete na záznam na pamäťovú kartu, odporúčam vnútornú jednotku dobre ukryť, aby ju zlodej nenašiel. Ak aj vonkajšiu kameru zničí, zostane záznam na pamäťovej karte v byte, prípadne v cloude. 

Kameru som pri testovaní nasmeroval tak, aby zaberala časť dvora vrátane chodníka od plotovej bráničky po vchodové dvere. Hľadanie vhodnej polohy bolo náročnejšie, pretože som musel zohľadniť dve kritériá – uhol záberu a to, aby na panel kamery dopadalo počas dňa čo najviac slnečného svetla. Tri dni boli veľmi pekné, slnečné a dva dni polojasno, občas dážď. Stav batérie sa stále pohyboval na úrovni 99 % napriek tomu, že pri testovaní som kameru používal častejšie než bežne. Obraz je výborný, mierne súdkovité skreslenie je pre širokouhlé objektívy typické. Aj nočné zábery boli veľmi dobré. Keď som sa s nimi trochu pohral vo fotoeditore, dali sa rozpoznať aj tváre vzdialenejších postáv. Poviete si, že nikto nebude fotky z monitorovacej kamery takto upravovať. Ale bude. V prípade incidentu sa tie tri minúty úprav určite vyplatia. 
Musím pochváliť výborný obraz, pričom vďaka LED svetlu je obraz farebný a v dobrej kvalite aj večer a v noci. Oceníte aj široký uhol záberu. Kamera automaticky odošle upozornenie do vášho smartfónu, len čo zaznamená prítomnosť ľudskej postavy. V aplikácii si takisto môžete nastaviť zónu detekcie. 
Ak to zosumarizujem, bezdrôtová kamera Xiaomi BW400 Pro je výborné riešenie na monitorovanie priestorov okolo domu či iného objektu, s kvalitným obrazom tak cez deň, ako aj v noci vďaka LED a infračervenému osvetleniu. Na jedno nabitie vydrží minimálne pol roka, takže ju môžete umiestniť aj na menej prístupné miesto. Ak sa vám podarí umiestniť kameru tak, aby na panel dopadal dostatok slnečných lúčov, možno vydrží aj oveľa dlhšie, ale to som pri krátkodobom testovaní nemohol overiť. 

Cena: 114,90 EUR

 

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať