SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Philips 24E1N5300HE/00: Expert na videokonferencie

0

Uhlopriečka 24" a rozlíšenie full HD je dnes úplný základ, po ktorom najskôr siahnete, ak potrebujete riešiť kompromis medzi veľkosťou a dostupným miestom na stole, prípadne potrebujete monitor častejšie prenášať. No ak sa k tomu pridá dobrá výbava a kvalitný obraz, nemusí to byť také zlé. Nehovoriac o tom, že aj vďaka cene sú takéto monitory vhodné na viacmonitorové zostavy na prácu alebo na hranie.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Týmto smerom mieri aj novinka od značky Philips zo série 5000, testovaný Philips 24E1N5300HE/00. S uhlopriečkou 24" a rozlíšením full HD (1920 × 1080) ponúka tento IPS LED monitor kvalitný obraz so širokými pozorovacími uhlami 178° v horizontálnej aj vertikálnej rovine a vysokú presnosť farieb. Tieto vlastnosti ho robia ideálnym na profesionálnu prácu aj na sledovanie multimédií. Monitor je vybavený celokovovým stojanom s jednoduchou, ale masívnou konštrukciou, ktorý zabezpečuje stabilný postoj bez kývania. Stojan umožňuje nastavenie náklonu, natočenia a výšky. Tlačidlo/joystick EasySelect vpravo vzadu ponúka jednoduchý prístup k ovládaniu menu.

Na zadnej strane stojanovej nohy je umiestnený organizér káblov, takže spredu káble nevidíte. Monitor je určený predovšetkým pre tých, ktorí pracujú na diaľku, preto má vstavanú 5 Mpx webovú kameru s mikrofónom, ktorý disponuje systémom na potlačenie hluku, a duálne 5-wattové stereo reproduktory, čo zabezpečuje kvalitnú komunikáciu počas videohovorov. Kamera s mikrofónom a snímačom hĺbky scény sú umiestnené v malej nadstavbe navrchu monitora, pričom je systém certifikovaný na funkciu Windows Hello, takže umožňuje rýchle a bezpečné prihlásenie pomocou rozpoznávania tváre. S cielením na diaľkovú prácu korešponduje aj vybavenie konektorom USB-C s podporou napájania Power Delivery do 65 W a DisplayPort Alt, takže notebook môžete mať pripojený iba káblom USB-C vrátane napájania. Vo výbave je aj technológia AMD FreeSync, ktorá eliminuje sekanie a zamŕzanie obrazu pri hraní hier, čím zaisťuje plynulé a dynamické zobrazenie bez rušivých artefaktov. Ako je pri tejto značke zvykom, nechýbajú ani technológie na ochranu zraku v podobe funkcie LowBlue na potlačenie modrej zložky svetla a technológie podsvietenia bez blikania. K pracovnej pohode prispieva aj antireflexná úprava displeja, ktorá zaručuje nerušené používanie aj v presvetlenej miestnosti s množstvom zdrojov svetla.

Umiestnenie ovládacieho tlačidla EasySelect na pravú stranu zadného panela umožňuje pohodlné ovládanie menu. To je jednoducho a logicky členené, takže umožní rýchle nastavenie požadovaných parametrov aj menej skúseným používateľom. Navyše sú tu prednastavené rýchle voľby, ktoré umožňujú veľmi rýchle nastavenie režimu zobrazenia.

Novinka si veľmi dobre počínala aj v testoch. S gamutom na úrovni 100 % sRGB a až 91 % P3 patrí v tejto kategórii do lepšieho priemeru. Príjemné prekvapenie je farebná presnosť s priemernou odchýlkou iba δE = 0,82, čo umožňuje monitor využívať aj na úpravu fotografií a prácu s grafikou. Maximálny jas 336 nitov a statický kontrast 790:1 patria skôr k priemeru, ale na daný účel postačujú.

Monitor kombinuje veľmi dobrú kvalitu obrazu, zaujímavé funkcie a ergonomický dizajn s variabilným možnosťami nastavenia. Je tak univerzálnym riešením pre profesionálov, hráčov aj domácich používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivý monitor so širokými možnosťami využitia.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Presnosť farieb, Flicker Free, USB 3.0 hub, USB-C s PD, jednoduché ovládanie, podpora Windows Hello
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Displej: 23,8" rozlíšenie: 1920 × 1080, antireflexný, obnovovacia frekvencia: 75 Hz, typ pa­nela: IPS s podsvietením W-LED, vstupy: HDMI 1.4, DisplayPort 1.1, USB hub: 1× vstup, 4× výstup USB 3.2, USB-C s PD (65 W) a DisplayPort Alt, 1× výstup na slúchadlá, kamera Windows Hello 5 Mpx, polohovanie: otočenie na výšku ± 90°, sklon -5/+20°, výška 130 mm, reproduktory 2× 5 W

Cena: 223 EUR

HODNOTENIE:  9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať