SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Xiaomi Smart Blender / Mixuje a uvarí aj polievku či džem

0

Smart mixér s deviatimi rýchlosťami mixovania má aj ohrev, takže dokáže aj variť a udržiavať jedlo teplé. V aplikácii Xiaomi Home naplánujete alebo spustíte mixovanie na diaľku a takisto môžete do mixéra uložiť recepty z cloudu. Mixovanie sa dá naplánovať na daný čas, takže večer pripravíte ingrediencie a ráno pred raňajkami sa spustí príprava napríklad sójového mlieka.

Tým, že okrem mixovania a miešania Xiaomi Smart Blender umožňuje aj tepelnú prípravu, teda ohrievanie a varenie, môžeme ho pokojne zaradiť do kategórie takzvaných food procesorov, pretože kombinuje mechanickú a tepelnú prípravu jedál, takže nahradí viacero kuchynských spotrebičov. Základné recepty sú súčasťou firmvéru a cez Wi-Fi a cez aplikáciu Mi Home (Xiaomi Home) môžete do mixéra pridávať ďalšie recepty z cloudovej databázy. Napríklad pri príprave krémovej zeleninovej polievky či omáčky prístroj zeleninu naseká, uvarí a následne rozmixuje. Počas tepelnej prípravy sa obsah varnej nádoby premiešava, takže nemusíte pri mixéri stáť a dávať pozor, aby jedlo neprihorelo. Na ukončenie prípravy vás prístroj upozorní zvukovým signálom.

Mixér sa ovláda pomocou otočného tlačidla s integrovaným displejom OLED. Má 8 režimov na prípravu smoothies, čerstvých ovocných a zeleninových štiav, polievok či vareného džemu. Maximálna kapacita na varenie je 1200 ml, na prípravu studených kokteilov a nápojov 1600 ml.


Recepty v aplikácii

V spodnej časti nádoby z odolného borosilikátového (varného) skla je antikorová miska s vyhrievacím telesom a snímačom teploty. S telesom mixéra, v ktorom je motor a riadiaca elektronika, je nádoba spojená nielen mechanickou spojkou, ale aj 6-pólovým konektorom, ktorý je konštruovaný s ohľadom na bezpečnosť, takže náhodné poliatie nespôsobí problém. Nádoba má vnútri štyri rebrové priehradky na prerušenie vírenia mixovaného obsahu. Nôž má 8 zúbkovaných čepelí z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú ohnuté tak, aby sekali pod rôznymi uhlami.

Počas testovania sme skúsili pripraviť polievku, ktorej základné ingrediencie sú zemiaky, šampiňóny, oriešky kešu, soľ, korenie a voda. Táto polievka má dva varianty, krémová a „chunky“, v ktorej zemiaky a zelenina nebudú rozmixované, ale len jemne nasekané. Najskôr sme pripravili variant chunky, ochutnali a zvyšok sme potom v manuálnom móde rozmixovali a dovarili ako krémovú polievku. Manuálny režim umožňuje nastaviť rýchlosť aj počas mixovania. Obidve verzie chutili výborne. Mixér pri príprave krémových jedál postupuje logicky, najskôr suroviny uvarí a až potom rozmixuje, takže počas varenia ich nemusí miešať. Výnimkou je jahodový džem, kde sa jahody s cukrom najskôr rozmixujú a potom sa za premiešavania v 30-sekundových intervaloch z takejto zmesi varí džem. Recept na džem je jednoduchý, potrebujete 300 gramov jahôd, 20 gramov cukru a trochu citrónového džúsu. Len tieto tri základné ingrediencie, žiadnu vodu.

Prípravu jedla môžete načasovať napríklad tak, aby ste na raňajky k pečivu mali čerstvý teplý jahodový džem alebo sójové mlieko. Večer si pripravíte ingrediencie a ráno sa príprava spustí s predstihom tak, aby jedlo bolo pripravené v nastavenom čase. Napríklad príprava jahodového džemu trvá 30 minút a príprava sójového mlieka 45 minút. Samozrejme, tento mixér vám pripraví aj klasické mixované jedlá, napríklad rôzne koktaily, smoothie a podobne. Pri mixovaní v manuál­nom režime máte k dispozícii 9 rýchlostí. ­Postup prípravy všetkých opisovaných jedál si môžete pozrieť v našom videu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Možnosť varenia, nádoba z kvalitného skla, smart funkcie, moderný dizajn
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Príkon motora 1000 W, príkon ohrievania 800 – 950 W; konektivita: Wi-Fi; studený nápoj max. 1600 ml; horúci nápoj max. 1200 ml; rozmery: 188 × 222 × 436 mm

• Cena: 123 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať