SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Xiaomi Smart Air Fryer 4l / Teplovzdušná fritéza

0

Výhodou Xiaomi Smart Air Fryer 4l je kompaktné telo, takže sa pohodlne zmestí na kuchynskú linku. Teplovzdušná fritéza má nádobu s objemom 4 l, ktorá sa mriežkou dá rozdeliť na dve poschodia, priehľadné okienko a osvetlenie vnútra fritovacej nádoby na vizuálnu kontrolu pokrmu. Má 11 prednastavených programov vrátane prípravy jogurtu, rozmrazovania, sušenia ovocia a, samozrejme, aj manuálne ovládanie. Fritéza má príkon 1600 W, pracuje na princípe cirkulácie horúceho vzduchu, ktorý jedlo ohrieva zo všetkých smerov rovnomerne, a preto na prípravu jedla nepotrebujete prakticky žiadny olej. Príprava pokrmov je rýchla, jednoduchá a potraviny si zachovajú chuť a vôňu, zvonku sú chrumkavé a vnútri šťavnaté.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Na rozdiel od klasickej fritézy s olejovou náplňou do teplovzdušnej fritézy môžete potraviny vložiť ihneď po zapnutí, nemusíte čakať, kým sa zohreje olej na požadovanú teplotu. Fritéza sa veľmi ľahko ovláda vďaka otočnému ovládaciemu prvku s displejom. Na ňom nastavíte požadovaný režim a potom môžete priebežne kontrolovať teplotu a čas prípravy. Výhodou je priesvitný pás a osvetlenie vnútorného priestoru, takže prípravu jedla môžete priebežne kontrolovať.

Vo fritovacej nádobe s objemom 4 litre a mriežkou, ktorá ju vertikálne rozdeľuje na dve časti, môžete naraz pripraviť napríklad 8 koláčov (štyri na jednej polici), prípadne dva steaky (na každej polici jeden). Teplovzdušná fritéza umožňuje aj fermentovať potraviny, rozmrazovať a variť ovocie, zeleninu a mäso, sušiť ovocie alebo pripravovať jogurt.

Fritéza ma 11 zabudovaných programov pre najčastejšie pripravované potraviny. Prívlastok smart znamená, že ju môžete prepojiť s aplikáciou Mi Home vo vašom smartfóne. Fritéza je pripojená cez Wi-Fi, čo znamená, že smartfón pri ovládaní nemusí byť v dosahu bluetooth. Zo smartfónu potom môžete inicializovať prípravu jedla. Ak to príslušné jedlo, respektíve jeho suroviny dovoľujú, môžete naložiť potraviny do fritovacieho koša a nastaviť časovač tak, aby jedlo bolo hotové v stanovenom čase. Ďalšie recepty sú v cloude, stačí si vybrať z nich a následne sa teplota a čas prípravy vo fritéze riadi podľa príslušného receptu.

Okrem jedál, ktoré sa klasicky pripravujú vyprážaním, ako sú hranolčeky, krokety, opekané zemiaky, rezne či ryby, sme počas testovania vyskúšali aj prípravu koláča, konkrétne jablkových krúžkov v lístkovom ceste. Program Cake na prípravu koláča trval 30 minút a naraz sme mohli piecť až 8 koláčov, štyri v spodnej časti a štyri na vkladacej mriežke. V druhej várke boli menšie kúsky, preto sme čas prípravy skrátili na 25 minút. Postup aj výsledok ukazuje naše video. Pri jedlách, ktoré sa klasicky pripravujú ponorené v oleji, sme do nádoby dali len jednu polievkovú lyžicu oleja, ktorý zostal pod spodnou mriežkou. Prúdenie teplého vzduchu rozvíri olej pod mriežkou, takže sa dostane do styku s potravinami. Prax ukázala, že potraviny by nemali byť vo fritovacej nádobe príliš natesno, aby pomedzi ne mohol prúdiť vzduch. Niektoré potraviny, ako napríklad hranolčeky, treba v polovici času prípravy pretrepať.


Jablkové krúžky v lístkovom ceste pripravené vo fritéze

PLUSY, MÍNUSY:

+ Smaženie bez oleja alebo len s malým množstvom, ľahká obsluha a údržba
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Výkon: 1600 W; objem nádoby: 4 l; nastaviteľná teplota 40 – 200 °C; časovač: 1 – 50 min, rozmery 34 × 25 × 30 cm, hmotnosť 3,9 kg

Cena: 103 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať