SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Xiaomi a Leica predstavili Xiaomi x Leica Optical Institute, priekopníka v oblasti mobilného zobrazovania

Tlačové správy
0

Xiaomi, jedna z popredných svetových spoločností v oblasti smartfónov, a Leica Camera AG spoločne oznámili založenie Xiaomi x Leica Optical Institute. Založenie tohto inštitútu predstavuje významný míľnik v odvetví smartfónov. Tento inštitút, ktorého jadrom sú optické technológie, je pripravený prepojiť celý rad integrovaných interdisciplinárnych vied vrátane digitálneho zobrazovania a technológií umelej inteligencie.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Inštitút Xiaomi x Leica Optical Institute, ktorý stavia na svojich počiatočných základoch, spoločne vyvíja prelomový priemyselný štandard pre optický výkon v mobilných zariadeniach, čím zvyšuje latku z hľadiska technológie aj používateľského zážitku. Táto iniciatíva kladie veľký dôraz na filozofiu, technológiu a používateľský zážitok. Xiaomi 14 Ultra, nová vlajková loď v oblasti mobilného zobrazovania, bude slúžiť ako prvý míľnik v praktickom vývoji tohto štandardu a má priniesť bezkonkurenčný optický výkon v oblasti mobilného snímania, pričom jeho vydanie je naplánované na tento mesiac.

Inštitút Xiaomi x Leica Optical Institute bude neustále podporovať rozsiahle inovácie v oblasti technológie mobilného fotografovania s cieľom vytvoriť pokročilý optický systém pre mobilné snímanie v tejto ére mobilnej fotografie. Využívajúc kľúčové silné stránky spoločností Leica aj Xiaomi sa inštitút zameriava na štyri hlavné technické faktory: navrhovanie mimoriadne presných optických šošoviek v kompaktnom prevedení, dosahovanie ideálneho výkonu vo výpočtovej fotografii, dodržiavanie najprísnejších optických noriem pre šošovky a uskutočňovanie výskumu a aplikácie špičkových optoelektronických technológií.

Na dosiahnutie tohto cieľa spoločnosti Xiaomi a Leica investovali značné prostriedky a zostavili spoločný tím viac ako 200 odborníkov. Peter Karbe, legendárny optický dizajnér, ktorý stojí za štvrtou generáciou objektívov Leica vrátane ikonických dizajnov, ako sú Noctilux a séria APO, bude pôsobiť ako optický expert. Zeng Xuezong, senior viceprezident skupiny Xiaomi a prezident oddelenia mobilných telefónov Xiaomi, bude pôsobiť ako riaditeľ. Yi Yan, vedúci softvérového technického tímu skupiny Xiaomi, a Wang Xuanran, generálny riaditeľ oddelenia fotoaparátov Xiaomi, budú pôsobiť ako zástupcovia riaditeľa.

Spoločnosť Xiaomi poskytuje inštitútu rozsiahlu podporu zdrojov pre výskum a vývoj. V súčasnosti sa v Pekingu plánujú tri hlavné laboratóriá so zameraním na hardvér kamier, zobrazovanie a objektívne a subjektívne hodnotenie kvality obrazu. S celkovou rozlohou 2644 m² budú patriť medzi najlepšie, najväčšie a najautomatizovanejšie laboratóriá pre fotoaparáty.

Partner a prezident spoločnosti Xiaomi Group William Lu uviedol: „Už viac ako sto rokov sa spoločnosť Leica venuje vytváraniu prvotriednych objektívov, ktoré predstavujú stelesnenie dômyselného dizajnu optického inžinierstva a vynikajúceho výrobného remesla. Spoločnosť Xiaomi verí, že „svetlo je základom obrazu“ a je jadrom a základným kameňom „dávajúcim realite pocit hĺbky“. Prostredníctvom Xiaomi x Leica Optical Institute budeme ďalej využívať príslušné silné stránky oboch spoločností, neustále rozširovať hranice optických možností mobilného snímania a dôsledne udávať smer v ére mobilného fotografovania.“

Matthias Harsch, generálny riaditeľ spoločnosti Leica Camera AG, sa vyjadril: „Naše partnerstvo so spoločnosťou Xiaomi za posledné dva roky bolo skutočne pozoruhodné. Spoločne sme úspešne integrovali ikonické fotografické zážitky Leica do sveta mobilného fotografovania, čoho príkladom sú naše spoločne navrhnuté objektívy Leica Summilux. Optický systém v Xiaomi 14 Ultra predstavuje náš najnovší medzník spolupráce, ktorý je predurčený na to, aby viedol novú generáciu mobilného optického zobrazovania ako doteraz najlepší objektív Summilux v mobile. Optika s viac ako storočným dedičstvom stelesňuje technický odkaz spoločnosti Leica. Založením inštitútu Xiaomi x Leica Optical Institute sme pripravení spojiť špičkové tímy z oboch strán v oblasti optiky. Spoločne sme odhodlaní stáť na čele novej éry v oblasti mobilnej zobrazovacej optiky, posúvať hranice mobilného snímania a vytvárať pokročilý mobilný zobrazovací optický systém prispôsobený našej súčasnej dobe.“

O spoločnosti Xiaomi Corporation

Spoločnosť Xiaomi Corporation bola založená v apríli 2010 a 9. júla 2018 bola kótovaná na hlavnej burze Hongkongskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a inteligentnou výrobou, ktorej jadrom sú smartfóny a inteligentný hardvér prepojený platformou internetu vecí.

Prijímajúc svoju víziu „Spriateliť sa s používateľmi a byť najpohodovejšou spoločnosťou v srdciach používateľov“, spoločnosť Xiaomi sa neustále usiluje o inovácie, vysokokvalitný používateľský zážitok a prevádzkovú efektívnosť. Spoločnosť neúnavne vytvára výnimočné produkty s poctivými cenami, aby umožnila všetkým na svete užívať si lepší život prostredníctvom inovatívnych technológií.

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti smartfónov. V júni 2023 dosiahol počet užívateľov používateľov používajúcich MIUI celosvetovo približne 623 miliónov. Spoločnosť tiež vytvorila poprednú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI+IoT), k 30. júnu 2023 dosiahla 699 milióna inteligentných zariadení pripojených k jej platforme (okrem smartfónov, notebookov a tabletov). Produkty Xiaomi sú prítomné vo viac ako 100 krajinách a regiónoch na celom svete. V auguste 2023 bola spoločnosť Xiaomi piaty rok po sebe zaradená do zoznamu Fortune Global 500, kde sa umiestnila na 360. mieste.

Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať