PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Z 1 na 100% za 10 minút: vivo posúva hranice smartfónov a prináša prvé 200W nabíjanie

Tlačové správy
2

Funkcia sa prvýkrát objaví v novom smartfóne iQOO 10 Pro

  • Nová generácia batérií vivo zdvojnásobuje rýchlosť nabíjania - zabudnite na nočné nabíjanie
  • Početné vylepšenia zaisťujú nielen vyššiu rýchlosť, ale aj bezpečnosť a stabilitu pre spoľahlivý výkon
  • Herný výkon smartfónu iQOO 10 Pro podporuje platforma Snapdragon Plus 8 Gen 1, vlastný čip na spracovanie obrazu V1+ a 2K HDR10+ obrazovka

vivo upevnilo svoju poprednú pozíciu v technológii bleskového nabíjania vďaka odhaleniu prvého komerčného 200W nabíjania na svete. Táto batéria novej generácie a technológie nabíjania, ktorá dokáže batériu dobiť z 1% na 100% iba za desať minút*, od základov mení pravidlá nabíjania. Používatelia už nikdy nebudú nútení nabíjať svoje zariadenia cez noc – teraz budú mať telefón pripravený na prevádzku za tak krátku dobu, akú bežne potrebujú na osprchovanie sa. Ultrarýchle 200W nabíjanie, ktoré v sebe spája rad inovácií z oblastí technológie batérií a nabíjania, debutuje s uvedením nového herného smartfónu iQOO 10 Pro na ázijsko-pacifickom trhu.

Prvé komerčné 200W nabíjanie na svete

Takmer zdvojnásobená rýchlosť nabíjania v rámci jednej generácie smartfónov predstavuje ďalší míľnik spoločnosti vivo na ceste, ktorej cieľom je spokojný zákazník. V roku 2020 uviedla značka na trh prvé komerčné 120W nabíjanie, ktoré prišlo s modelom iQOO 5 Pro. Teraz vivo posúva laťku ešte vyššie s modelom iQOO 10 Pro.

Desať inovácií pre ešte rýchlejšie nabíjanie

S 200W nabíjaním súvisí aj desať zásadných inovácií, ktoré zaisťujú rýchlejšie nabíjanie a zároveň bezpečnosť a stabilitu pre dlhodobo skvelý výkon. Medzi ne patrí nová batéria s ultratenkými pólovými doskami, nový elektrolyt, nabíjacie čerpadlo, nový separátor, a tiež nová schéma batérie. Ochranné prvky zahŕňajú použitie nového tepelne vodivého gélu, nového ochranného obvodu a tiež samostatne vyvinutého algoritmu stavu batérie. Nové funkcie a prvky zaručujú udržanie kapacity na úrovni viac ako 80 %, a to aj po 1600 nabíjacích cykloch. K tomu pripočítame novú miniatúrnu nabíjačku s 1,5 metrovým nabíjacím káblom, vďaka čomu iQOO 10 Pro prekonáva aj prísne štandardy pre výkonnosť batérií v automobilovom priemysle.

Špičkový výkon pre mobilné hranie

Model iQOO 10 Pro je vlajkovou loďou vivo medzi hernými smartfónmi, dostupný exkluzívne na ázijsko-pacifickom trhu. Zdieľa mnoho technológií s nedávno uvedeným modelom X80 Pro. Je vybavený novou platformou Snapdragon Plus 8 Gen 1, vlastným zobrazovacím čipom spoločnosti vivo V1+, 2K HDR10+ obrazovkou, a taktiež kamerovým systémom so stabilizáciou Gimbal. Hernú estetiku dopĺňajú dve farebné verzie – okrem klasickej čiernej je k dispozícii charakteristická edícia BMW Motorsport, ktorá kombinuje smaltované sklo, karbónové vlákna a umelú kožu. Na iQOO 10 Pro beží nový systém OriginOS Ocean spoločnosti vivo, založený na Android 12.

*Údaje o nabíjaní boli získané z testovacieho laboratória vivo. Testovacie prostredie aj smartfóny boli vystavené teplote 25℃ ± 1℃. Test zahŕňal smartfóny nabité na 1 % s vypnutými službami a funkciami okrem telefónnych hovorov. Skutočné údaje sa môžu líšiť v dôsledku rôznych testovacích prostredí, rôznych nabíjacích scenárov, rôznych počiatočných nabíjacích teplôt smartfónov alebo dlhodobej straty kapacity batérie a jej celkového zhoršenia.

###

O vivo

vivo je technologická spoločnosť, ktorá vytvára produkty založené na skvelom dizajne a ktorej základom sú smart zariadenia a inteligentné služby. Cieľom spoločnosti je prepájať ľudí po celom svete s digitálnym svetom. Prostredníctvom jedinečnej kreativity poskytuje vivo svojim používateľom stále pohodlnejší mobilný a digitálny život. V nadväznosti na základné hodnoty spoločnosti, medzi ktoré patrí tzv. Benfen*, orientácia na dizajn a používateľov, realizovala spoločnosť vivo stratégiu udržateľného rozvoja s víziou stať sa spoločnosťou svetovej úrovne.

Spoločnosť vivo združuje a rozvíja najlepšie miestne talenty, aby dosiahla vynikajúce výsledky, a podporuje ju sieť výskumných a vývojových stredísk v Šen-čene, Dongguane, Nanjingu, Pekingu, Hangzhou, Šanghaji a Xi'ane, ktoré sa zameriavajú na vývoj najmodernejších spotrebiteľských technológií, vrátane 5G, umelej inteligencie, priemyselného dizajnu, zobrazovacieho systému a ďalších perspektívnych technológií. vivo tiež vytvorilo inteligentnú výrobnú sieť (vrátane tých, ktoré autorizovala spoločnosť vivo) s ročnou výrobnou kapacitou takmer 200 miliónov smartfónov. K dnešnému dňu má spoločnosť vivo rozvetvenú predajnú sieť vo viac ako 60 krajinách a regiónoch a obľúbilo si ju viac ako 400 miliónov užívateľov po celom svete.

*„Benfen“ je čínsky termín označujúci prístup k práci. Znamená robiť správne veci správnym spôsobom. Popisuje poslanie spoločnosti vivo, ktorej víziou je budovať technológie slúžiace na dobré účely.

Aktuálne novinky o spoločnosti vivo nájdete na oficiálnej stránke.

Autorizované zastúpenie spoločnosti vivo na Slovensku prevádzkuje spoločnosť ZHI SHENG INTERNATIONAL CZECH, s. r. o. oficiálny obchodný a distribučný zástupca spoločnosti vivo Mobile Communication Co.

Zobrazit Galériu

vivo

Všetky autorove články

2 komentáre

ja by som nazval tento sposob nabijania reakcia na: Z 1 na 100% za 10 minút: vivo posúva hranice smartfónov a prináša prvé 200W nabíjanie

10.8.2022 12:08
bum bum buuuuum
Reagovať

Číňan za tisícku? Sa zbláznili s tými cenovkami. Je kríza. reakcia na: Z 1 na 100% za 10 minút: vivo posúva hranice smartfónov a prináša prvé 200W nabíjanie

9.8.2022 19:08
Je kríza, toto nikto nezaplatí.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať