Z trnavskej automobilky práve vyšiel kus s poradovým číslom 500 000 !

Tlačové správy
0

Trnavská automobilka Stellantis dosiahla obrovský míľnik svojej výroby so svojim najpredávanejším modelom v Európe za rok 2022,modelom PEUGEOT 208.

Z liniek trnavskej automobilky Stellantis Slovakia,dńa 14. marca 2023,zišlo už 500 000 vozidiel modelu PEUGEOT 208.

Vôbec prvý exemplár, tohto veľmi úspešného modelového radu, bol v Trnave vyrobený 27.novembra 2018. PEUGEOT 208 mal svoju svetovú premiéru v marci 2019 na Autosalóne v Ženeve. V roku 2020 získal prestížny titul CAR OF THE YEAR.

Začiatok výroby tohto modelu priniesol do Trnavy okrem nových farebných odtieňov aj viacero technických noviniek ako modernú, flexibilnú a ekologickú platformu známu pod skratkou CMP (Common Modular Platform) a vďaka modelu PEUGEOT 208 prišlo do Trnavy aj lisovanie časti karosérie z hliníka.

Odvtedy z liniek v Trnave zišlo už pol milióna vozidiel, ktoré putovali ku klientom z celého sveta a ako keby zázrakom,500 000 tisíci kus si našiel svojho slovenského majiteľa. Najpredávanejší model v Európe za rok 2022,PEUGEOT 208,pýšiaci sa produkčným číslom 500 000,teda úplne náhodne patrí klientovi priamo zo Slovenska.

Konkrétne ide o PEUGEOT 208 vo farbe sivá Artense s presklenou panoramatickou strechou ,vo verzii GT, s benzínovým pohonom. Jubilejný, klientom vysnívaný model, bol objednaný koncesionára značky PEUGEOT FINAL CD v Žiline a výnimočne počkal na svoje odovzdanie priamo v trnavskom závode, kde si ho nový majiteľ mohol slávnostne prevziať priamo z výrobnej linky v momente, keď prešiel záverečnou finálnou kontrolou.

Budúci majiteľ sa nielen prvý krát stretol so svojím novým autom, ale videl aj tváre ľudí, ktorí mu ho vyrobili a samozrejme na druhej strane aj oni sa osobne stretli s majiteľom nimi vyrobeného automobilu, veľkým fanúšikom značky PEUGEOT. Odovzdávanie sa po celý čas nieslo v slávnostnom duchu za prítomnosti generálneho riaditeľa závodu Stellantis, pána Martina Dzamu, spolu s riaditeľkou Final CD Žilina Katarínou Chochuľovou a zástupkyňou importéra na Slovensku, riaditeľkou značky PEUGEOT, Zuzanou Karhútovou.

PEUGEOT

PEUGEOT je kreatívny a globálny veľkosériový výrobca automobilov. Sila hodnoty ALLURE je jej novým prísľubom, ktorý sa odráža vo všetkých modeloch a službách. Hodnotami značky sú allure (atraktívny dizajn), emotion (inštinktívna radosť z jazdy) a excellence (nekompromisná kvalita a ľahkosť použitia). Automobilka PEUGEOT predala v roku 2022 vo viac ako 130 krajinách sveta vyše 1,050,000 vozidiel. Do roku 2025 budú všetky jej osobné a úžitkové modely elektrické. Cieľom projektu PEUGEOT E-LION je komplexným prístupom dosiahnuť Zero Carbon (nulové uhlíkové emisie) v roku 2038. Elektrifikované hyperauto PEUGEOT 9X8 ukazuje vášeň značky PEUGEOT pre motošport. Vozidlo súťaží v seriáli World Endurance Championship (WEC) a na pretekoch Le Mans 24 Hours.

 

Zobrazit Galériu

​PEUGEOT

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať