ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Zábava z domu

0

#SOMDOMA, to je heslo posledných dní, a to nielen na Slovensku, ale všade vo svete. Vonku to vyzerá, akoby sa zastavil čas, zrazu máte viac voľného času. Ak premýšľate. ako ho správne využiť, treba myslieť aj na to, že práve v tomto náročnom období je dôležité sa občas odreagovať a prestať myslieť na všetky problémy sveta. Čas uteká rýchlejšie, keď sa zabávame, to je stará známa pravda, skúsme teda využiť dostupné technológie moderného sveta na to, aby sme si zábavu v týchto dňoch užili na maximum.

Virtuálna realita   

Ak ste celý deň zatvorení doma a chýba vám aktívny život, virtuálna realita vás vtiahne do svojho dobrodružného sveta, kde zabudnete na nudu a problémy. S využitím technológie VR sa z bežnej hry stane skutočný akčný zážitok, stačí si nasadiť na hlavu VR headset a zrazu sa ocitnete v celkom inom svete, plnom nekonečných možností. Ak sa chcete trochu rozhýbať, odporúčam vám hru Beat Saber, ktorá je spojením tanečnej hry Just Dance s Guitar Hero v tematike ­Star Wars. Trošku sa zapotíte v rytme obľúbených hudobných hitov a rýchlo prídete na to, prečo je to taká obľúbená a návyková hra.

Ďalšia kategória, v ktorej zažívajú VR hry rozkvet, sú akčné hry. Pohľad z prvej osoby počas hrania sa s využitím VR stáva fascinujúcim zážitkom, ktorý vás vtiahne do stredu diania. V tejto oblasti vám hra Resident Evil 7: Biohazard ponúkne to najlepšie. Ani sa nenazdáte a zrazu budete mať pocit, že stojíte ako Ethan Winters so zbraňou v ruke a snažíte sa zachrániť pred biozbraňou a nakazenou rodinou kanibalov Jacka Bakera.

No virtuálna realita, to nie je len hranie hier, ponúka napríklad aj možnosť cestovania bez toho, aby ste vyšli z domu. Ak vám zrušili let a vy ste sa už tešili, ako sa poprechádzate popri Eiffelovej veži, navštívite Disneyland alebo sa necháte vtiahnuť do útrob fascinujúcich múzeí čí galérií, máme pre vás riešenie. Využitím aplikácie Google Earth VR sa viete pozrieť do všetkých spomínaných miest, stačí si zvoliť, kam to bude, a aplikácia vás tam prenesie.

Spoločnosť Google teraz ponúka virtuál­­ne návštevy známych kultúrnych zariadení bezplatne. Je to jedinečná možnosť, ako si pozrieť známe umelecké diela od umelcov, ako sú Vincent Van Gogh, Botticelli, Banks a mnoho ďalších. Okrem obdivovania umeleckých diel sa môžete poprechádzať po národných múzeách a pozrieť si zblízka napríklad pozostatky dinosaurov.

Momentálne sa na trhu nachádza veľmi veľa zariadení, vďaka ktorým môžete vstúpiť do virtuálneho sveta.

Prehľad herných platforiem

Čas kupovania hier v škatuli je už asi za nami. Dnes si viete kúpiť akúkoľvek hru z pohodlia svojho domova. Medzi najznámejšie herné platformy patrí služba Steam, ktorá okrem tisícok hier ponúka aj silnú komunitu ľudí, sezónne udalosti a obrovské zľavy. Ďalej tu máme platformy ako Origin a Uplay, ktoré sa zameriavajú na hry od spoločnosti EA a Ubisoft. Pokiaľ máte radi staré klasiky, určite oceníte platformu Good Old Games, ktorá okrem iného ponúka aj staršie kúsky.

Elektronické čítačky kníh

Okrem herného sveta netreba zabúdať ani na ten literárny. Mnoho kníhkupectiev ponúka dnes rôzne elektronické knižné tituly na bezplatné stiahnutie alebo s veľkými zľavami. Práve teraz je čas, keď si môžete sadnúť do kresla a začítať sa do svojich obľúbených príbehov. Elektronická čítačka kníh je na to ako stvorená. Je ľahko prenosná aj so stovkami kníh vnútri. Na trhu sa momentálne nachádza veľa rôznych modelov e-čítačiek, osobne by som určite odporučila model Amazon Kindle Paperwhite 4.

Amazon Kindle Paperwhite 4

Rad Paperwhite patril vždy medzi vlajkové produkty značky Kindle. Najnovší model z tejto série ponúka kvalitný 6-palcový displej s rozlíšením 1448 × 1072 px. Súčasťou čítačky je aj slovník, webový prehliadač a aplikácia na audioknihy. Novinka v tomto rade je vodovzdornosť zariadenia. Pre milovníkov kníh je tento model ideálny kúsok, a keď ho raz vyskúšate, nebudete ho chcieť pustiť z ruky.

VÝHODY: Kvalitný displej, vodovzdornosť, podpora audiokníh, podsvietenie

NEVÝHODY: Chýba slovenská lokalizácia, napájanie micro USB

Cena: 133 EUR

RETRAK Utopia 360° VR Headset

Cenovo veľmi lákavý model, vhodný na oboznámenie sa s virtuálnym svetom. Zariadenie funguje po vložení smartfónu a ponúka veľa aplikácií na cestovanie a hranie. Kompatibilný je s mnohými modelmi telefónov, preto si zábavu môže užiť skoro každý. Samozrejme, mobily sú limitované svojím výkonom a možnosťami, a preto nám tento model neposkytne plnohodnotné možnosti virtuálnej reality. 

VÝHODY: Cena, dostupnosť

NEVÝHODY: Málo aplikácií, kvalita obrazu

• Cena: 7 EUR

Oculus Go

Tieto okuliare s virtuálnou realitou poskytujú kvalitné zobrazenie s vysokým rozlíšením 2560 × 1440 px. Sú schopné bežať až na 72 Hz, čo znásobuje používateľský zážitok. Zariadenie funguje na platforme Oculus Go, ktorá ponúka tisícky hier a aplikácií bez potreby ďalšieho hardvéru. Okrem headsetu sa v základnom balení nachádza aj ovládač do ruky, vďaka ktorému budete môcť prežiť svoje virtuálne zážitky naplno.

VÝHODY: Kvalita obrazu, množstvo aplikácií, dostupnosť

NEVÝHODY: Nesníma pozíciu 

• Cena: 273 EUR

Sony Playstation VR

S Playstation VR nielen stratíte pojem o čase, ale dokonca zabudnete na to, kde ste. Nemusíte si nič inštalovať, VR súpravu zapojíte do konzoly Playstation a za pár sekúnd ste pripravení na nekonečné hodiny zábavy. Vysoké rozlíšenie, integrovaný mikrofón a rôzne hardvérové rozšírenia, to všetko ponúka táto virtuálna súprava pre PS4. Medzi podporované hry patrí aj klasika ako Skyrim, Resident Evil či Gran Turismo.

VÝHODY: Obsahuje pohybový senzor, podpora hier, veľa rozšírení

NEVÝHODY: Potreba Playstation 4

• Cena: 290 EUR

Ďalšie rady a možnosti zábavy

• Skúste oprášiť staré klasické videohry, prehrabať sa vo vašej hernej knižnici alebo využiť obrovské zľavy na Steame.
• Stiahnite si pár hier priamo k vám lokálne, aby vás ani výpadok internetu alebo jeho obmedzenia neprekvapili.
• Ak sa chcete zabaviť a zároveň aj niečo naučiť, odporúčame programovateľné stavebnice lego, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti, ohraničené len vašou fantáziou.
• Nezabúdajte ani na dostupné online vzdelávanie, pri ktorom sa dá zabaviť.

 

 

Zobrazit Galériu

Romana Jamrichová

Všetky autorove články
homeoffice

Pridať komentár