SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Zariadenia Apple umožnia odomykanie rozpoznávaním tváre

Technológie
0
Android_20110107_Android-Family.jpg Jedna zo zaujímavých noviniek nového Androidu je možnosť odomknúť zariadenie pomocou rozpoznávania tváre. Táto funkcia však trpí určitými nedostatkami a hneď po predstavení telefónu Galaxy Nexus  sa podarilo šikovným používateľom oklamať funkciu použitím fotografie. 

Ako dokazuje ďalší z radu patentov, rozpoznávanie tváre plánuje vo svojich zariadeniach využiť aj Apple. Z dosiaľ dostupných informácií bol predstavený koncept zariadenia v dokovacej stanici, ktoré zaznamená blížiaceho sa používateľa, rozpozná jeho tvár a v prípade zhody tváre sa automaticky odomkne. Technológia by nemala veľmi zaťažovať batériu a v prípade firemných aplikácií by mala umožňovať aj nastavenie vyššieho stupňa zabezpečenia.

Princíp technológie Applu je postavený na porovnávaní dôležitých častí tváre. Získaný obraz teda nie je analyzovaný celý, porovnávajú sa najmä oči, nos a ústa. Oba obrázky („kľúč a zámok“) sú následne normalizované a porovnané – celkové skóre je z hlavnej časti ovplyvnené dôležitými bodmi tváre. Systém by mal byť optimalizovaný aj z hľadiska zaťaženia procesora – rozpozná, ako ďaleko sa používateľ nachádza, a tomu prispôsobí rýchlosť analýzy. Je veľmi pravdepodobné, že Apple túto technológiu využije aj v ostatných zariadeniach (MacBooky, televízory).

Zdroj: Wired.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať