SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Železnice aj futbalisti. Inteligentné ERP pomôže zlepšiť fungovanie každej firmy

0

Špeciálny projekt

Do piatich rokov prevezmú stroje tri pätiny činností, ktoré dnes robia ľudia. Až 20 percent príjmov budú prinášať produkty mladšie ako tri roky. Práca sa zrýchli, tlak na inovácie bude narastať – firmy preto potrebujú systémy, ktoré im umožnia rýchlo sa prispôsobiť predvídaným i neočakávaným zmenám.

„Technológia musí zmenu umožňovať, nie jej stáť v ceste,“ tvrdí Michal Horák, Business Development Manager spoločnosti SAP Slovensko. „Musí pružne reagovať na zmeny, okamžite poskytovať pokročilé analýzy a uľahčovať rozhodovanie. To už systémy včerajška nedokážu.“

Príkladom inteligentného ERP je SAP S/4HANA. Vďaka in-memory databáze umožňuje podnikom rýchlo sa prispôsobovať situácii na trhu a škálovať podľa potreby. Aj preto si čoraz viac organizácií volí jeho cloudovú verziu (k dispozícii je, samozrejme, aj on-premise či ich kombinácia). „Oproti starým nástrojom SAP, ako ich väčšina slovenských používateľov pozná, je tu aj ďalšia dramatická zmena – vzhľad a pracovné prostredie sú na úrovni najmodernejších aplikácií a systémov, ktoré bežne využívame v súkromí. Éra komplikovaných tabuliek a ťažkopádnej grafiky sa skončila,“ hovorí Horák.

Benefitom inteligentného ERP od SAP je to, že ako globálny produkt je prispôsobený aj lokálnym špecifikám, legislatíve a reguláciám. Tieto výhody si uvedomujú aj slovenské firmy. Využívajú ho spoločnosti s tisíckami zamestnancov, napr. ZSSK, ale aj výrazne menšie organizácie, ako je Slovenský futbalový zväz.

V prvom prípade poskytuje SAP S/4HANA aktuálne dáta o vyťaženosti vlakov a umožňuje pružne reagovať na záujem ľudí, operatívne posilňovať počty vozňov, jednotlivé triedy. Ak potrebujú získať informáciu o konkrétnom parametre, majú ju okamžite. A to sa týka nielen ekonomických, ale napríklad aj logistických, skladových či marketingových údajov. „Práve komplexnosť SAP S/4HANA je jeden z dôvodov, prečo sme sa preň rozhodli,“ vysvetľuje Richard Kujan, šéf IT v ZSSK. V SFZ aj vďaka SAP S/4HANA štandardizovali ekonomické procesy, eliminovali papierovú agendu, skrátili dobu spracúvania dát a ich veľkú časť presunuli do cloudu. A že tých údajov nie je málo, to dokazuje aj fakt, že v sezóne 2018/2019 spracovali vyše 56-tisíc zápisov a stretnutí či 114 146 žiadostí o transfery, registrácie a pod.              »

 

 

SAP

Všetky autorove články

Pridať komentár