ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Pracujete z domu? Zoom upozorní vášho šéfa, ak mu nevenujete pozornosť

0

Počas pandémie koronavírusu je veľa ľudí na celom svete nútených pracovať z domu. Pri takejto práci sa stanú často používanými programy na videokonferencie. Patrí medzi ne aj Zoom, ktorý zaznamenal záplavu nových používateľov. No tí, ktorí novo prichádzajú na túto platformu, by mali vedieť niekoľko vecí. Konkrétne ide o zhromažďovanie dát spoločnosťou, nejasné zásady ochrany osobných údajov a skutočnosť, že váš šéf vie, že konverzácii nevenujete pozornosť.

Zoom ponúka používateľom funkciu s názvom Sledovanie pozornosti. Podľa webovej stránky Zoom bude funkcia (ktorá môže byť deaktivovaná, ak to umožňuje správca četu) sledovať, či používateľ klikal mimo aktívneho okna Zoom viac ako pol minúty. Šéf tak môže vidieť indikátor na paneli účastníkov schôdzky alebo webinára, ak používateľ nemá desktopového klienta alebo mobilnú aplikáciu Zoom v centre pozornosti.

Zoom už túto funkciu propagoval ako spôsob, ako môžu pedagógovia získať prehľad o nepozorných študentoch. Niektorí používatelia však na Twitteri upozorňovali, že funkcia by mohla spôsobiť, že vás zamestnávateľ potrestá za to, čo súvisí s prácou, napríklad ak si kontrolujete poznámky alebo aktualizujete pripomienku počas dôležitej schôdzky. Používatelia, ktorí chcú robiť drobné práce a zároveň počúvať šéfa, to môžu vyriešiť tak, že spustia Zoom na telefóne alebo tablete, zatiaľ čo pracovať budú na notebooku.

Zdroj: vice.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
online web Digital dáta praca domacnost home pocitac notebook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať