PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

iPhone 5 – rekordný predaj za prvý víkend, o pár dní už bude aj na Slovensku, poznáme ceny

Prieskumy trhu
0
iphone5_predaje_249.jpg Dlho očakávaný iPhone 5 je už v predaji - minimálne v Amerike, u nás by sa mal telefón objaviť koncom týždňa. V súvislosti so začiatkom predaja oznámil Apple, že počas otváracieho víkendu sa predalo 5 miliónov kusov nového zariadenia.

Tento počet by mal do konca mesiaca podľa niektorých analytikov narásť na 8 miliónov predaných kusov. Je to dané najmä tým, že od 28. septembra bude telefón dostupný aj na ostatných vybraných trhoch vrátane Slovenska. Už teraz sa však päťke darí oveľa lepšie ako predchádzajúcemu modelu iPhone 4S.

Informácie o výbornej predajnosti môžu niekoho prekvapiť, najmä v súvislosti s vlažnejším prijatím nového modelu po tlačovej konferencii. Kritici a recenzenti, ktorí už mohli iPhone 5 otestovať, však novinku od Applu chvália. Podľa viacerých recenzií ide o najlepší iPhone, aký sa na trhu objavil. Recenzenti priznávajú, že iPhone 5 neprináša žiadne revolučné zmeny, dizajn zariadenia sa však podarilo dotiahnuť takmer do úplnej dokonalosti.

Kritici takisto chvália rýchlosť telefónu, jeho výkon, používateľský komfort a výbornú kvalitu digitálneho fotoaparátu. Výčitky smerujú prakticky iba k novej aplikácii Mapy, ktorá je súčasťou operačného systému iOS 6.

Orientačné ceny iPhone 5 v slovenských e-shopoch:

iPhone 5 16 GB - 700 €
iPhone 5 32 GB - 800 €
iPhone 5 64 GB - 950 €

Zdroj: news.cnet.com
mashable.com

Pridať komentár