SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

mBank poskytla licenciu na digitálne bankovníctvo francúzskemu partnerovi

Tlačové správy
0

Medzinárodne ocenenú platformu pre mobilné a internetové bankovníctvo budú využívať aj finančné inštitúcie mimo Poľska, Slovenska a Českej republiky, kde pôsobí mBank. Prvá licencia bola zakúpená francúzskou spoločnosťou La Banque Postale, pričom riešenie pomôže implementovať Accenture.

Spoločnosť mBank spustila projekt mBox na licencovanie riešení retailového bankovníctva pre partnerov. Rozsah pôsobnosti zahŕňa elektronické platformy, ako aj know-how v oblasti produktov, procesov a predaja.

Prvým partnerom, ktorý využije know-how mBank, bude francúzska banka La Banque Postale vo vlastníctve francúzskej poštovej spoločnosti La Poste. La Banque Postale už podpísala licenčnú zmluvu a začala implementačný program.

„Platformu mBox sme si vybrali, pretože nám umožní rýchlejšie sa dostať na trh s osvedčeným riešením, ktoré prostredníctvom digitálnych funkcií prinesie novú skúsenosť našim klientom“, uviedla Alica Holzman, riaditeľka Digital at LBP a šéfka programu New Digital Bank.

Medzičasom mBank pokračuje v diskusiách s ďalšími potenciálnymi partnermi. Projekt mBox je riadený a dodávaný v strategickom partnerstve so spoločnosťou Accenture, ktorá poskytuje komplexnú podporu kupujúcemu pri realizácii projektu.

Marcin Zygmanowski, výkonný riaditeľ pre digitálne bankovníctvo v spoločnosti Accenture, povedal: „Využitím platformy mBox môžeme pomôcť urýchliť a rozširovať implementáciu digitálneho bankovníctva so zameraním na funkcie umožňujúce vytvoriť jedinečnú ponuku, ktorú môže náš partner poskytovať svojim klientom.“

„Naša iniciatíva sa zameriava na banky, ktoré chcú založiť svoj digitálny biznis oveľa rýchlejšie ako prostredníctvom niekoľkoročných transformačných programov. To, čo im ponúkame, je integrované riešenie zahŕňajúce informačné technológie a obchodné know-how, ktoré sa osvedčili v praxi. Je to dobrá voľba pre spoločnosti, ktoré čelia výzvam digitálnej transformácie. A tieto výzvy budú čoraz väčšie aj v súvislosti so smernicou PSD2“, hovorí CEO spoločnosti mBank, Cezary Stypułkowski.

mBank

Všetky autorove články
mBank

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať