SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

vivo X80 Pro prichádza s optikou od Zeissu, vlastným grafickým čipom a výbornou čítačkou v displeji

Technológie
0

Spoločnosť vivo v Berlíne oficiálne uviedla na európsky trh svoj tohtoročný vlajkový smartfón - X80 Pro 5G.

Nový model prináša množstvo vylepšení, po prvýkrát ponúka režimy videa v kinematografickom štýle, vytvorené v spolupráci so spoločnosťou ZEISS. Nová funkcia ZEISS Cinematic Video Bokeh vytvára oválny bokeh efekt v štandardnom filmovom pomere strán 2,39:1 a vytvára efekt širokouhlého filmového objektívu. Používatelia majú tiež možnosť zvoliť si bežný obrazový bokeh efekt a vytvoriť tak portrétne videá s týmto efektom. Bokeh efekt sa mení podľa ohniskovej vzdialenosti, clony a vzdialenosti snímania a pri bežnom formáte 16:9 sú bokeh gule okrúhle.

Okrem toho boli do funkcie ZEISS Superb Portrait pridané nové efekty, ako napríklad ZEISS Cinematic Style Bokeh, ktoré používateľom umožňujú znovu vytvoriť klasický hollywoodský štýl pridaním efektu bokeh, podobného filmu so širokouhlým pomerom strán 2,39:1 v kombinácii s dlhým oválnym bokehom, podobným ZEISS Cinematic Video Bokeh. Celkové efekty je možné vylepšiť aj algoritmom simulácie filmových šošoviek vivo a technológiou hĺbky ostrosti dvoch kamier, ktorá kombinuje vykresľovanie a spracovanie odleskov. Rozpoznaním zvýraznených bodov sa identifikuje najjasnejší bod na obrázku a môžu sa vytvoriť umelecké stopy modrého svetla, podobné modrým pruhom na objektívoch kina.

V spojení s nočnou kamerou ZEISS Superb a vďaka vylepšeným funkciám, ako je Pure Night View, dokáže X80 Pro zachytiť nočné scény v meste, pričom zachová pôvodný vzhľad a dojem zo scény. Okrem toho X80 Pro podporuje XDR Photo, ktorá dokáže zlepšiť čistotu obrázkov v protisvetle a vylepšiť tóny, ktoré lepšie odrážajú to, čo vidí ľudské oko. Funkcia XDR Photo dokáže optimalizovať možnosti displeja X80 Pro zvýraznením kontrastných tónov, aby sa na fotografiách naplno prejavil vysokokvalitný efekt HDR. Zadné kamery X80 Pro dostali povrchovú úpravu ZEISS T, ktorá zlepšuje priepustnosť svetla a pomáha znižovať odrazivosť svetla, ako napríklad odlesky.

vivo X80 Pro prináša aj technológiu ZEISS Natural Color, ktorému pomáha prvý AI Perception Engine v sérii na zlepšenie presnosti farieb a uľahčenie zmeny farieb a jasu počas snímania. ZEISS Natural Color dokáže reprodukovať prirodzené farby a automaticky optimalizovať presnú expozíciu aj vyváženie bielej, čo umožňuje, aby obraz v maximálnej možnej miere odrážal to, čo vníma náš zrak. Táto inovácia funkcií zahŕňa možnosť upraviť jas tónov, čím zachytíte zážitky, ktoré vyzerajú realistickejšie a prirodzenejšie.

X80 Pro má prednú kameru s rozlíšením 32MP a zadný systém štyroch objektívov, pozostávajúci z 50MP ultra-sensing objektívu s GNV senzorom a optickou stabilizáciou obrazu (OIS), 48MP širokouhlého objektívu, 12MP gimbal portrétovej kamery a 8MP periskopického senzora. 12MP gimbal portrétový fotoaparát je základnou inováciou, ktorá umožňuje vylepšenie stability pri zázname videa, pričom hlavný fotoaparát X80 Pro obsahuje aj prispôsobený „ultra-snímací“ GNV snímač na optimalizáciu odrazivosti a redukciu rozptýleného svetla, spárovaný so sklenenou šošovkou s vysokou priepustnosťou pre nízku úroveň rozptylu.

V snahe o prvotriedne fotografovanie a natáčanie videa je X80 Pro vybavený najnovšou iteráciou obrazového čipu vivo V1+, ktorý používateľom poskytuje vylepšený zážitok so vstavaným systémom AI pre vylepšenie vizuálneho obrazu na profesionálnej úrovni. X80 Pro obsahuje funkciu AI Video Enhancement, ktorá umožňuje zariadeniu automaticky identifikovať správny režim pre svetelné podmienky, čím používateľov vyzve, aby si v závislosti od scenára vybrali medzi videom HDR a nočným režimom. Okrem toho čip vivo V1+ zlepšuje vizuálny zážitok X80 Pro pri zobrazovaní a hraní hier.

Camera Panning je nová funkcia, ktorá vylepšuje dynamické možnosti. Spočíva v sledovaní pohybu na výšku pričom dokáže znížiť rozmazanie pohybu, zvyčajne spôsobené trasúcimi sa rukami. Navyše, režim nočných športov X80 Pro umožňuje používateľom vytvárať dynamické snímky, pretože dokáže zachytiť jasnejšie fotografie aj v extrémnych scenároch vďaka vylepšeným schopnostiam detekcie pohybu.

X80 Pro je nakonfigurovaný so Snapdragonom 8 Gen 1. V porovnaní so svojím predchodcom má X80 Pro lepší výkon CPU. Je vybavený ultra veľkou kvapalinovou chladiacou parnou komorou, ktorá umožňuje maximálnu chladiacu plochu, čo môže pomôcť udržať stabilitu pri používaní výpočtovo náročných funkcií, ako je hranie hier a nahrávanie videa.

Nový X80 Pro, navrhnutý s ohľadom na potreby spotrebiteľov, má výrazné vylepšenia batérie, ktoré dokážu vyhovieť životnému štýlu všetkých používateľov. X80 Pro podporuje 80W FlashCharge, pričom podporuje aj 50W bezdrôtové FlashCharge s 4700 mAh batériou. S takou veľkou batériou sa X80 Pro môže plne nabiť len za 36 minút.

Okrem toho je X80 Pro vybavený úplne novým 3D ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov, ktorý ponúka rýchly proces snímania. Tradičné jednobodové optické snímanie odtlačkov prstov na displeji zvyčajne vyžaduje 15 až 20 klepnutí. Po zaregistrovaní odtlačku prsta poskytuje jedno z najrýchlejších odomknutí v mobilnom priemysle – už za 0,2 sekundy. A keďže je oblasť rozpoznávania je 11,1-krát väčšia ako tradičné optické snímače odtlačkov prstov v displeji, zlepšuje to celkový zážitok z odomykania.

Smartfón je vybavený veľkým lineárnym motorom X-Axis podporovaným špeciálnym vibračným algoritmom vivo, ktorý umožňuje tiché, ale silné vibrácie založené na scéne. Rýchlosť odozvy X80 Pro pri štarte a zastavení sa zvýšila o 20 % so živšími vibráciami pre príjemnejší herný zážitok.

Duálny stereo reproduktor X80 Pro spolu s výkonnými basmi poskytuje vyvážený a vylepšený celkový zvukový efekt, čím po prvýkrát prináša duálne reproduktory do série vivo X na európskom trhu.

X80 Pro je k dispozícii vo farbe Cosmic Black, na Slovensku bude v predaji od 23.6.2022 za odporúčanú cenu 1099 eur.

 

Zobrazit Galériu

vivo

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať