SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti cez mobilnú aplikáciu

Tlačové správy
2

365.bank dopĺňa portfólio svojich digitálnych produktov. Popri plne digitálnom účte, digitálnej karte bez plastu, či digitálnej pôžičke rozširuje svoju ponuku aj o digitálnu hypotéku. O tú si môžu jej klienti po novom požiadať aj v mobilnej aplikácii, ako aj v internet bankingu. Novinku banka spustila tento týždeň. Na záver procesu si klienti v aplikácii vyberú aj preferovanú pobočku banky, kde schválený úver dotiahnu do konca.

Pri dizajnovaní digitálnej hypotéky vychádzala 365.bank zo spätnej väzby od klientov, ktorú získala v prieskume. Podľa výsledkov následne banka pristúpila k vytváraniu a postupnosti jednotlivých krokov tak, aby zabezpečila čo najlepšiu prehľadnosť celého procesu a používateľskú skúsenosť.

 „Trišesťpäťka je prvou bankou, ktorá prináša možnosť vyplniť a podať žiadosť o úver na bývanie cez mobilnú aplikáciu. Celý proces by mal klientom zabrať približne desať minút. Ako digitálna banka s pobočkami sa touto cestou snažíme uľahčiť riešenie ich bývania tak, že žiadosť vybavia komfortne z pohodlia svojho domova a proces dokončia na našom obchodnom mieste, ktoré si vyberú a kde sa môžu poradiť o detailoch, hovorí Filip Lehocký head of digital business v 365.bank.

V rámci aplikácie klientovi kalkulačka vypočíta, koľko bude platiť pri požadovanej výške hypotéky. Môže si  porovnávať možnosti jednotlivých fixácií, výšky mesačných splátok a celkovo si modelovať úver podľa vlastných predstáv.

Následne klient vyplní nevyhnutné informácie o sebe týkajúce sa typu zamestnania, výšky príjmu a záväzkov či počtu detí a pod. Na základe toho mu banka vygeneruje, či má nárok na úver podľa toho, ako si ho namodeloval, prípadne mu navrhne inú ponuku. 

V ďalšom kroku klient zadá údaje o zamestnávateľovi, type pracovného pomeru, vzdelaní či rodinného stavu. Následne žiadosť odošle 3-sekundovým podržaním tlačidla. Na záver si už len vyberie pobočku banky, kde príde schválený úver osobne podpísať. Aplikácia klienta ešte upozorní na to, aké doklady by si mal so sebou doniesť.

Digitálnu hypotéku pritom klienti môžu využiť aj na refinancovanie úveru, na ktoré je aktuálne podľa banky vhodné obdobie. V tomto prípade prepláca 365.bank poplatok za predčasné splatenie v inej banke. Výhodnú sadzbu 0,365 % ročne môže klient získať aj prostredníctvom digitálnej hypotéky v prípade, že potrebuje financovať maximálne 70 % z ceny nehnuteľnosti.

Spolu s digitálnou hypotékou spúšťa banka aj systém odmeňovania, v rámci ktorého môžu jej klienti odporučiť hypotéku v 365.bank aj svojim známym. Hneď ako úver načerpajú, získajú obe strany každá po 150 eur.   

Parametre digitálnej hypotéky

 • fixácia 1, 2 a 3 roky:
  • od 0,365% ročne (do 70% LTV),
  • od 0,50 % ročne (od 70,01% LTV do 80,00 % LTV),
  • od 1,75 % ročne (nad 80% LTV),

 

 • fixácia 5 rokov:
  • od 0,70 % ročne - do 70% LTV,
  • od 0,95 % ročne od 70,01% LTV do 80,00 % LTV,
  • od 1,95 % ročne nad 80% LTV,
 • preplatenie poplatku za predčasné splatenie hypotéky z inej banky
 • bez poplatku za poskytnutie

 

365.bank

Všetky autorove články

2 komentáre

Hypotéky by ti chceli dávať? To je drzosť. Ale, že ukradli 24 miliónov, ktoré odtiekli do schránkových firiem, to nepovedia. reakcia na: 365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti cez mobilnú aplikáciu

29.10.2021 18:10
Hypotéky by ti chceli dávať? To je drzosť. Ale, že ukradli 24 miliónov, ktoré odtiekli do schránkových firiem z rezortu práce, to nepovedia. To sa len tí, čo s tým manipulovali obohatili. Svinstvo toto, a ty splácaj a rob na voľakoho - tudle... Radšej budem na ulici ako brať hypotéku. A čo, nech aj zdochnem, nechcem hypotéku. Iba na boháčov robiť potom a ty ži z čoho chceš, len daj nám splátku a pekne rýchlo ťa zderieme. Nejest z čoho moji milí, sme pracujúca chudoba. Kto by to splatil?
Reagovať

Len by ťa zadlžovali a splácať niet z čoho. Pracujúca chudoba tu žije. Nechceme Vašu hypotéku, strčte si ju za klobúk. reakcia na: 365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti cez mobilnú aplikáciu

29.10.2021 18:10
Len by ťa zadlžovali a splácať niet z čoho. Pracujúca chudoba tu žije. Nechceme Vašu hypotéku, strčte si ju za klobúk. Chcú z teba žiť a ťažiť svine.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať