SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

0

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na predvianočnom trhu a ukazuje kam sa vývoj v oblasti satelitnej a terestriálnej techniky bude uberať v najbližšom období.

V High-endovom rade prijímačov VU+ s operačným systémom Linux sa už koncom roku má objaviť najnovší prírastok VU+ Duo 4K. Prijímač sa zaradí k najvyššej sérii týchto prijímačov. Ponúkne dvojicu Plug and Play tunerov s možnosťou osadenia najnovšou generáciou tunerov Dual FBC DVB-S2X alebo FBC DVB-C/T2. Vo výbave nájdete dvojicu čítačiek kariet aj CI slotov spoločného rozhrania, vstup aj výstup HDMI 2.0,  dvojicu USB z toho jeden vo verzii USB 3.1 Gen.1, Gigabitovú sieťovú kartu aj prtipojenie Bluetooth vo verzii 4.0 s podporou audio prenosov A2DP aj možnosťou použitia voliteľného BT diaľkového ovládača. O pohon sa postará výkonný 4 jadrový procesor s frekvenciou 2,1 GHz, 4GB RAM a 8 GB Flash. Výrobca nezabudol ani na možnosť inštalácie interného 2,5“ HDD s možnosťou rýchlej výmenu. K dispozícii je celá paleta funkcií a aplikácií známych z ostatných modelov v tejto rade vrátane možnosti diaľkového streamovania cez aplikácie v smartfónoch. Výrobca sľubuje zvýšenú rýchlosť používateľského rozhrania s prepnutím programu pod 1 s.

Výrobca tiež oznámil u prijímačov VU+ podporu Alexa Voice Plugin-u (AVP) ktorý v kombinácii s voliteľným Bluetooth ovládačom ktorý má vstavaný mikrofón umožní hlasové ovládanie prijímača.  

Zaujímavou pripravovanou novinkou značky Vu+ je malý projektor Vu+ Beamer s OS Android. Je napájaný vstavanou batériou, takze ho možno pouziť aj na cestách. Prostredníctvom WiFi umožňuje streamovanie obsahu z prijímačov VU+. Vo výbave je vstavaný reproduktor aj možnosť pripojenia externého cez Bluetooth. Projektor má veľmi kompaktné rozmery. Bližšie technické údaje ani dostupnosť výrobca zatiaľ neuviedol.

Bohatej nádielky sa používatelia dočkajú aj v rade AB CryptoBox ktorá sa rozrastie o nové modely : satelitný prijímač AB CryptoBox 700HD mini, terestriálny prijímač AB CryptoBox 702T a jeho menšiu verziu AB CryptoBox 702T mini.

AB CryptoBox 700HD mini je fukkčne zhodnou ale rozmerovo menšou verziou modelu AB CryptoBox 700HD. Takže aj tu nájdete podporu DVB-S2 aj kódovanie H.265/HEVC.

Terestriálne prijímače AB CryptoBox 702T a AB CryptoBox 702T mini boli zatiaľ iba oznámené, ponúknu však podporu príjmu DVB-C/T2 aj s kompresiou H.265/HEVC. Keďže vychádzajú zo satelitných modelov, vybavenie aj ovládanie sú zhodné. Model AB CryptoBox 702T mini nebude vybavený Eternetovým portom.

Z meracích prístrojov AB-COM s.r.o. vystavuje novú verziu jednoduchého meracieho prístroja určeného predovšetkým na presné nastavenie anténnych systémov AB CryptoBox Meter ktorý podporuje satelitný príjem v normách DVB-S/S2. Umožňuje presnú identifikáciu prijímaného satelitu aj zobrazenie parametrov signálu. Montážnym pracovníkom ponúkne aj vstavané LED svietidlo ktoré sa často hodí pri montážach na povale a v podobných priestoroch.

V ponuke pribudne aj nový merací prístroj AB CryptoBox MeTrio 3. Prístroj slúži na nastavenie anténneho systému, a meranie parametrov signálu. Pre jednoduchšiu orientáciu umožňuje aj zobrazenie živého vysielania na 5“ TFT displeji. Podporuje príjem signálu v štandardoch DVB-S2/T2/C a obsahuje aj vstavaný dekodér pre H.265/HEVC. Umožňuje teda nastavenie signálov vo všetkých súčasných normách aj spôsoboch vysielania. Dostupnosť zatiaľ výrobca neoznámil.

Ďalšie fotografie nájdete v galérii.

Zobrazit Galériu

René Hubinský, foto Michal Krajčík

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať