SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

AI počítač Copilot+ je výkonnejší aj ako MacBook

Technológie
0

Spoločnosť Signal65, zaoberajúca sa benchmarkingom a analýzou, vyskúšala nový Surface Laptop a ten výrazne prekonal MacBook Air M3. Prenosný počítač vybavený procesorom Snapdragon X Elite vyniká aj výdržou batérie. Podľa správy vydržal Surface Laptop pri teste prehrávania lokálneho videa viac ako 21 hodín. Na porovnanie, to je takmer dvakrát dlhšie ako Surface Pro 9 a o viac ako 15 % dlhšie ako MacBook Air M3.

V hrubom výkone MacBook Air M3 zvíťazil vo výkone jedného jadra v Cinebench aj Geekbench približne o 15 %. No vo výkone viacerých jadier bol Surface Laptop o 30 % rýchlejší ako M3. Ešte pôsobivejšie je, že Snapdragon X Elite bol viac ako dvakrát rýchlejší ako čip Intel Core i7 12. generácie a približne o 5 % rýchlejší ako najnovší Core Ultra 7 155H od Intelu. Je dôležité zdôrazniť, že nešlo o recenziu počítača Copilot+.

Správu zostavil Ryan Shrout, bývalý zamestnanec spoločnosti Intel, ktorý je teraz súčasťou tímu Signal65, a bola objednaná spoločnosťou Microsoft. Hoci správu si objednal Microsoft, jedna časť je obzvlášť zaujímavá – týka sa emulovaného výkonu. Shrout testoval aplikácie spustené prostredníctvom novej emulačnej vrstvy Prism od spoločnosti Microsoft v porovnaní s notebookmi, na ktorých bežia tie isté aplikácie natívne.

Surface Laptop tu nie vždy vyhral. Napríklad v Blenderi bol Intel Core Ultra 7 155H o 46 % rýchlejší, zatiaľ čo Apple M3 o 17 %. Na druhej strane Snapdragon X Elite sa dokázal vyrovnať výkonu Core Ultra 7 155H v aplikácii Lightroom Classic, a to napriek tomu, že na čipe Intel beží natívna verzia aplikácie.

Prism je kľúčový faktor počítačov Copilot+, pretože bude slúžiť ako základ pre aplikácie ako Lightroom a Blender, ktoré v súčasnosti na Snapdragone X Elite natívne nefungujú. Na ďalšie nezávislé recenzie počítačov Copilot+ zrejme nemusíme čakať dlho, ich prvé modely si možno predobjednať už teraz a na trh sa dostanú 18. júna.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať