SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

AI prekonala v diagnostike lekárov so skóre presnosti 91,1 %

Výskum a vývoj
0

DeepMind, výskumné laboratórium umelej inteligencie spoločnosti Google, vyvinulo lekársku umelú inteligenciu, ktorá prekonáva výkony skutočných lekárov. Cieľom tejto umelej inteligencie je odbremeniť lekárov. Model s názvom Med-Gemini je jedinečný, pretože je navrhnutý tak, aby sa sám učil, a spolieha sa na možnosti vyhľadávania na internete. Hoci účinnosť tohto samoučebného prístupu nie je istá, spoločnosť Google tvrdí, že umožňuje jemné doladenie.

Med-Gemini dosiahol nový špičkový výkon v 10 zo 14 medicínskych referenčných hodnôt, čím prekonal výsledky modelov GPT-4. Okrem toho Med-Gemini prekonal skutočných lekárov a predchádzajúce medicínske modely umelej inteligencie so skóre presnosti 91,1 % s využitím funkcie vyhľadávania riadeného neistotou. Hoci je tento vývoj veľmi zaujímavý, vyvoláva otázky týkajúce sa integrácie a akceptácie umelej inteligencie v lekárskom prostredí.

Cieľom UI je však lekárom pomáhať, a nie ich nahrádzať. Jej účelom je uľahčiť im prácu a umožniť im viac sa sústrediť na pacientov v núdzi. Celkovo možno povedať, že lekárska AI spoločnosti Google vykazuje sľubný potenciál, hoci pred jej zavedením do reálnej lekárskej praxe je potrebný ďalší výskum a testovanie.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať