SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

AI ukázala ako by dnes vyzeral Freddie Mercury, Michael Jackson či Elvis Presley

Technológie
0

Fotograf a právnik Alper Yesiltas sa pokúsil odpovedať na otázku, ako by dnes vyzerali niektorí už nežijúci hudobníci. Vzal si na pomoc umelú inteligenciu, aby vytvoril portréty celebrít vrátane Kurta Cobaina, Johna Lennona, Freddieho Mercuryho, Janis Joplinovej, Tupaca či Heatha Ledgera. Yesiltas nedávno zverejnil prvú kolekciu projektu s názvom As If Nothing Happened (Akoby sa nič nestalo).

Medzi obrázky vygenerované AI v sérii patria aj Freddie Mercury, Jimi Hendrix, Michael Jackson, Elvis Presley a Bruce Lee. Podľa umelca najťažšou časťou tvorivého procesu je, aby obraz vyzeral „skutočný“. Najviac sa mu páči, keď obraz vyzerá veľmi realisticky, ako keby ho nafotil fotograf.

SAMSUNG_032023_M Advertisement

Na vytvorenie obrázkov použil Yesiltas softvér ako AI photo Enhancer Remini a programy na úpravu fotografií ako Adobe Lightroom a VSCO. Nie je to prvýkrát, čo bola AI použitá v súvislosti s Cobainom a Hendrixom. V projekte s názvom Lost Tapes of the 27 Club, ktorý bol spustený v roku 2021, pomocou programu umelej inteligencie spoločnosti Google Magenta boli vytvárané skladby v štýle hudobníkov, ktorí zomreli vo veku 27 rokov.

Zdroj: consequence.net.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať