Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Acer Enduro N3 / Odolný notebook za dobrú cenu

0

Acer v rámci nových modelových radov na rok 2020 prichádza aj s kategóriou odolných notebookov Enduro. Na test sa mi dostal najnižší z tohto radu Enduro N3, ktorý predstavuje kompromis medzi odolnosťou a prenosnosťou. Vo výbave má 14-palcový displej s rozlíšením 1920 × 1080 bodov, procesor Core i7-10510U a sľubuje výdrž batérie až 13 hodín.

Telo prístroja je z tuhého matného čierneho plastu, odolného proti nárazom, všetky konektory sú pod gumovými krytkami a displej chráni sklo Corning Gorilla Glass. Vďaka tomu a zosilneným pogumovaným rohom je Enduro N3 klasifikovaný ako nárazuvzdorný podľa MIL-STD-810G. O ochranu proti vlhkosti a vode so stupňom krytia IP53 sa postará technológia Aquafan, ktorá zabezpečuje odpudzovanie vody a jej odvod kanálikmi pod klávesnicou. Prístroj má prežiť mráz až do -32 °C, dážď s výdatnosťou 342,5 ml/m2/min
a pád z výšky 122 cm.

Konštrukcia tela je dostatočne tuhá, aj keď vrchná časť sa trochu prehýba. Pánt je pevný a dobre drží v nastavenej polohe. Trocha zvláštne pôsobí v kontexte prístroja tenučký nabíjací konektor. Ťažko povedať, prečo sa výrobca nepriklonil radšej k nabíjaniu cez USB-C.

Pokiaľ ide o dizajn, Enduro N3 je robustný čierno-sivý obdĺžnik so základným funkcionalistickým dizajnom. Na veku je jemné logo Acer a tkaná textúra, ktorá zabraňuje kĺzaniu v rukách. Klávesnica je krátkeho typu, teda bez číselnej časti, v rámci nej je v pravom hornom rohu aj vypínacie tlačidlo. Touchpad je klasický, s oddelenou dvojicou tlačidiel. Vpravo vedľa neho je snímač odtlačkov prstov. Okrem neho môžete na prihlasovanie využiť aj Windows Hello. Na klávesnici sa dobre pracuje aj vďaka dostatočnému rozstupu klávesov. Je podsvietená na bielo.

Dáta sú chránené čipom TPM 2.0, ktorý zabezpečuje šifrovanie všetkých údajov pred ich prenosom. K dispozícii je takisto pevný disk chránený heslom, spomínaný snímač odtlačkov prstov a AEMS, platforma na správu a zabezpečenie veľkej flotily notebookov.

Štrnásťpalcový displej má lesklý povrch a vysoký jas, ktorý postačuje aj na prácu pri dennom svetle.

Z hardvérovej stránky je testovaná konfigurácia pripravená na bežné kancelárske použitie či spracovanie fotiek. O pohon sa stará 10. generácia procesora Intel Core i7 10510U so 16 GB DDR4 RAM a 1 TB úložiskom SSD. O tom, že ide o profesionálny stroj, svedčí aj prítomnosť čítačiek kariet SD a smart kariet, ale aj port RS-232 či dokonca VGA. Okrem toho tu, samozrejme, nájdete aj gigabitový eternet RJ-45, USB-C s podporou DP, dvojicu USB-A typu USB 3.2 gen. 1, ale aj Wi-Fi 802.11ax a bluetooth 5.0. Na napájanie slúži trojčlánkový Li-ion akumulátor alebo 45 W zdroj v balení.  Dvojica reproduktorov je umiestnená zo spodnej strany vpredu. Na bežné použitie postačia, ale žiadne zázraky čakať nemožno. Z výkonovej stránky je notebook vybavený na svoju oblasť použitia viac než dostatočne. So spracovaním videa a hrami nepočítajte, ale väčšinu ostatných úloh zvláda bez problémov. Výhody sú veľká výdrž batérie, nadštandardná konektivita aj slušný displej. Jedinú výhradu mám k jeho lesku, ktorý sa na daný účel veľmi nehodí, ale odolnosť bola asi prednejšia. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Odolnosť, konektivita, výdrž, displej, ochrana dát, nízka hmotnosť
- Slabší zvuk

PARAMETRE:

Enduro N3 (EN314-51W-78KN): Windows 10 Professional 64-bit., Intel Core i7-10510U, 16 GB pamäť DDR4, 1024 GB PCIe NVMe SSD (HDD), čítačka kariet SD, 14" displej FHD IPS Acer Comfy View, grafika UHD, Intel AX201 802.11ax + BT 5.0, fotoaparát HD, podsvietenie KB, odtlačok prsta, čítačka čipových kariet, port RS-232, čip TPM 2.0, HDMI, RJ-45, 2× USB 3.2 gen. 1, USB Type-C port USB 3.1 gen. 1 (až 5 Gb/s), DisplayPort cez USB-C, USB nabíjanie 5 V; 3 A, DC-in port 20 V; 45 W s do­kovaním USB Type-C podpora, 48 Wh ­Li-ion batéria, 45 W 3phy AC adaptér, testované podľa MIL-STD 810G, stupeň krytia IP53

HODNOTENIE: 9/10


                                         

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať