ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Ako funguje Disneyho svetelný meč v skutočnosti

Technológie
0

Šéf Disneyho zábavných parkov Josh D'Amaro nedávno predstavil „skutočný“ svetelný meč a ukázal, že minimálne na pohľad funguje rovnako ako známa zbraň známa z filmov Star Wars. Pravda, tento „skutočný“ svetelný meč nebude rezať kov ani rozsekávať sithských lordov ako vo filmoch, ale vyzerá presne ako ikonická zbraň Jediov. Dokonca pri zapaľovaní môže vydať známy zvuk.

Možno vás zaujíma, ako vlastne funguje. Spoločnosť Disney ešte v roku 2018 podala patent na „zariadenie meča so zasúvateľnou, vnútorne osvetlenou čepeľou“. Vývojár VR Ben Ridout vysvetlil, ako to celé funguje a že je to v podstate niečo ako pokročilejšia meracia páska. V rukoväti meča sa nachádzali tri cievky, z ktorých dve boli obtočené okolo seba, ktoré sa spojili do valca, zatiaľ čo tretia zabezpečovala osvetlenie.

Predplatné NEXTECH 2023

Po zapálení vystrelia z rukoväti dve cievky z priesvitného materiálu a vytiahnu reťazec LED diód, ktoré svetelný meč osvetlia. Tento „skutočný“ svetelný meč však nie je jediný, ktorý bol vyrobený, pretože niektorí veľmi technicky zdatní fanúšikovia Hviezdnych vojen vytvorili vlastné verzie, ktoré skutočne fungujú ako reálne zbrane.

Zdroj: unilad.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať