Microsoft Copilot vytvorí za vás prezentáciu, vybaví poštu či pripraví kontingenčnú tabuľku

0

Microsoft oznámil nový Copilot s umelou inteligenciou pre svoje aplikácie a služby Microsoft 365, ktorý je navrhnutý tak, aby pomáhal ľuďom s generovaním dokumentov, e-mailov, prezentácií a pod. Copilot, poháňaný technológiou GPT-4 od OpenAI, bude fungovať pri aplikáciách Microsoft 365 podobne ako asistent (spomínate si na Clippyho?) a bude sa objavovať na bočnom paneli ako chatbot, ktorý môžu používatelia balíka Office privolať na generovanie textu v dokumentoch, vytváranie prezentácií v PowerPointe alebo dokonca pri používaní kontingenčných tabuliek v Exceli. 

Používatelia služby Microsoft 365 budú môcť privolať Copilota, aby pomohol pri nadchádzajúcom stretnutí Microsoft Teams, pripravil ľuďom aktuálne informácie o súvisiacich projektoch, organizačných zmenách a pod. Copilot sa bude dať vyvolať aj v aplikáciách balíka Microsoft Office a použiť v programe Word na vytváranie dokumentov založených na iných súboroch. Text vygenerovaný umelou inteligenciou potom možno voľne upravovať a prispôsobovať. Copilota môžete požiadať, aby vytvoril prezentáciu v PowerPointe podľa podkladov v dokumente programu Word alebo analyzoval či formátoval údaje programu Excel.

V aplikácii Microsoft Teams môže funkcia Copilot prepisovať stretnutia, pripomínať vám veci, ktoré ste mohli zmeškať, ak ste sa pripojili neskoro, alebo dokonca sumarizovať akčné položky počas stretnutia. Copilot bude existovať aj v programe Outlook, takže môžete stráviť menej času odstraňovaním e-mailov a odpovedaním na ne. Vlákna e-mailov možno zhrnúť a Copilot môže dokonca vytvárať návrhy odpovedí.

Predplatné NEXTECH 2023

Microsoft plánuje spustiť aj funkciu Business Chat, ktorá bude fungovať vo všetkých aplikáciách Microsoft 365. Bude používať Microsoft Graph na spojenie dokumentov, prezentácií, e-mailov, poznámok a kontaktov do jedného konverzačného rozhrania v Microsoft Teams, ktoré dokáže generovať súhrny, prehľady plánovania a ďalšie informácie.

Oznámenie Microsoftu prichádza len niekoľko dní po tom, čo Google ohlásil podobné AI funkcie pre Google Workspace vrátane generovania textu pomocou umelej inteligencie v Gmaile, Dokumentoch a ďalších. Microsoft hovorí, že v súčasnosti testuje Copilot pre Microsoft 365 s 20 zákazníkmi a v najbližších mesiacoch ukážku rozšíri. Spoločnosť pripúšťa, že systém má obmedzenia, a vyzýva používateľov, aby kontrolovali, overovali si fakty a upravovali obsah na základe odborných znalostí o danej problematike.

Zdroj: heverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať