ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Ako od Spidermana: Náramok umožní vystreknúť prúd dezinfekčného prostriedku

Bezpečnosť
3

SprayCare je navrhnutý tak, aby sa zmestil na náramok, ktorý nie je väčší ako Apple Watch a obsahuje malú nádobku, rozprašovaciu dýzu a elektronickú pumpu, ktorú ovládate pomocou tlačidla. Nádobku naplníte dezinfekčným prostriedkom a zariadenie vám umožní rozprášiť jemnú hmlu dezinfekčného prostriedku na predmet skôr, ako sa ho dotknete. Môže to byť kľučka na dverách, zábradlie v autobuse či vo vlaku, zámok na nákupnom vozíku alebo dokonca zámok dverí vášho auta.

SprayCare vystrekne dezinfekčný prostriedok až do vzdialenosti 1,5 metra, čo vám umožní rýchlo a efektívne dezinfikovať povrchy bez toho, aby ste museli vyberať fľašku s dezinfekčným prostriedkom a čistiť si dlane skôr, ako sa niečo dotknete. Hoci náramok bol vyvinutý v reakcii na pandémiu, dal by sa s výhodou využiť aj inde. Mohol by obsahovať aj parfumy, éterické oleje, vonné soli alebo dokonca repelent proti hmyzu. Nádobka má objem 5 ml, čo síce nie je veľa, ale vďaka precízne navrhnutej rozprašovacej dýze vydrží aj na celý deň.

Náramok môže dezinfekčný prostriedok striekať viac ako 40-krát, pričom každý postrek bude trvať 3 sekundy. SprayCare disponuje tlačidlom citlivým na dotyk a LED indikátorom, ktorý vás upozorní, keď treba nabiť batériu zariadenia. Dodáva sa s 80 mAh batériou, ktorú možno nabíjať cez port microUSB na boku, a malý otvor v hornej časti SprayCare vám umožní v prípade potreby doplniť dezinfekčný prostriedok.

Hoci náramok je určený pre spotrebiteľov, našiel by uplatnenie aj v práci. Napríklad vodič by ním mohol rýchlo dezinfikovať povrchy v aute alebo kuriér kľučky dverí či tlačidlá výťahov. SprayCare je k dispozícii v univerzálnej veľkosti v štyroch farbách (biela, čierna, ružová a tmavomodrá) a dodávky sa začnú už v marci 2021. Na Kickstarteri sa teraz ponúka za 31 dolárov.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

už vidím ako si to deti striekajú do očí reakcia na: Ako od Spidermana: Náramok umožní vystreknúť prúd dezinfekčného prostriedku

30.12.2020 18:12
už vidím klasické vyučko v škole ako sa deti s náramkom ostrekujú po očiach :-D
Reagovať

. reakcia na: Ako od Spidermana: Náramok umožní vystreknúť prúd dezinfekčného prostriedku

30.12.2020 10:12
totalny neucinny nezmysel, redakcia je fakt zumpa sprav
Reagovať

RE: . reakcia na: .

4.1.2021 19:01
sa ukludni, nemozu byt vsetky spravy o Matovicovi a jeho vykaloch... Tento clanok, je dobry na pobavenie...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať