Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Riešenie problému nabíjania elektromobilov. Vaše auto “dotankuje” robot aj keď ho zaparkujete hocikde

Technológie
3

Volkswagen pred rokom predstavil svoj koncept mobilného nabíjacieho robota a teraz poskytol prvý pohľad na jeho prototyp. Koncept mobilného nabíjania VW pozostáva z dvoch samostatných, ale navzájom sa doplňujúcich modulov – z prívesu čiže „mobilného energetického zariadenia“, čo je v podstate veľká batéria na kolesách, doplnená nabíjačkou, a mobilného robota, ktorý môže dotiahnuť prívesnú jednotku k vozidlu, zapojiť nabíjačku a nechať tam príves, kým zájde k iným vozidlám alebo sa vráti na základňu, kde čaká na ďalšie objednávky.

Po dokončení nabíjania robot zasa vezme príves a vráti ho k nabíjacej stanici na doplnenie. Celý proces, ktorý sa spúšťa buď prostredníctvom aplikácie, alebo komunikáciou Car-to-X, je úplne autonómny. V roku 2017 VW ukázal prototyp typu „všetko v jednom“, ale tento oddelený koncept má zjavné výhody z hľadiska zníženia nákladov. Systém je navrhnutý tak, aby riešil jednu z hlavných prekážok pre tých, ktorí uvažujú o kúpe elektrického vozidla – nedostatok nabíjacej infraštruktúry.

Aj keď počet nabíjacích staníc na celom svete stále rastie, ich integrácia do existujúcich štruktúr, ako sú podzemné parkoviská či obmedzené parkovacie plochy, môže byť zložitá a nákladná. Nabíjací robot sa pridáva k flexibilnej rýchlonabíjacej stanici VW, ktorá je ďalším pokusom o prekonanie tohto problému. Flexibilná rýchlonabíjacia stanica, vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Shanghai DU-POWER New Energy Technical Co., Ltd., je navrhnutá tak, aby sa dala ľahko umiestniť takmer kdekoľvek a dala sa ľahko preniesť. 

Projekt mobilného nabíjacieho robota je v štádiu prototypu, VW tvrdí, že bude pokračovať v ďalšom vývoji. Uvedenie flexibilnej rýchlonabíjacej stanice do prevádzky je naplánované na rok 2021.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

haraburda reakcia na: Riešenie problému nabíjania elektromobilov. Vaše auto “dotankuje” robot aj keď ho zaparkujete hocikde

30.12.2020 09:12
nepraktická hlúposť
Reagovať

. reakcia na: Riešenie problému nabíjania elektromobilov. Vaše auto “dotankuje” robot aj keď ho zaparkujete hocikde

30.12.2020 01:12
Pc hnoj, naco klamete v nadpise? Nic take co tvrdite neexistuje ani nebude existovat, lebo je to nezmysel. Nabuduce clanok o robote co vam toaletak z rolky k zadku dopravi...
Reagovať

RE: . reakcia na: .

2.1.2021 17:01
ty máš nejaký psychický problém, neustále zadieraš, mal/a by si navštíviť psychiatra
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať