Amazon testuje nositeľné zariadenie na dodržiavanie sociálneho odstupu

Bezpečnosť
0

Amazon testuje vo svojom sklade v meste Kent (štát Washington) nositeľné zariadenie, ktoré upozorní pracovníkov v sklade, keď porušia pravidlá týkajúce sa sociálneho odstupu. Ide o priehľadný plastový obal so sponou, ktorý je vybavený LED svetlom a zvukovým systémom. Keď sú pracovníci príliš blízko pri sebe, zariadenie vydáva hlasný zvukový signál a svetlo bliká.

Zamestnanci budú nosiť zariadenie pri svojej práci a na konci zmeny ho odovzdajú. Po naskenovaní QR kódu z letákov rozmiestnených po sklade potom môžu vyjadriť spätnú väzbu. Používanie zariadenia nie je povinné. Amazon však dúfa, že táto technológia pomôže zamestnancom „pracovať bezpečnejšie“ počas pandémie.

Pri zistení ochorenia COVID-19 u niektorého z pracovníkov sa údaje zo zariadenia môžu použiť na sledovanie jeho kontaktov. Amazon experimentuje aj s inými bezpečnostnými opatreniami na presadzovanie pravidiel sociálneho odstupu vo svojich skladoch. Oznámil, že v niektorých svojich zariadeniach v USA chce nasadiť „asistentov odstupu“ (Distance Assistants).

Ide o kameru pripojenú k monitoru a lokálnemu počítaču, ktorá upozorňuje používateľov, či pri svojom pohybe udržiavajú správne vzdialenosti. Pri dodržiavaní odstupu majú pomôcť aj značky na podlahe v oblastiach s vysokou premávkou.

Zdroj: cnbc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon bezpečnosť zdravie LED

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať