SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Anketári končia. Slovenský startup našiel ako prvý nové využitie pre televízory

Tlačové správy
0

Ako zistiť názory Slovákov bez toho, aby ich vyrušovali otravní anketári? Startup PRIESKUMY, ktorý pôsobí v oblasti digitálneho zisťovania verejnej mienky, spolu s operátorom SWAN našli riešenie. Vďaka vlastnej unikátnej technológií, ktorej vývoj trval viac ako dva roky prinášajú na Slovensko celosvetovo po prvýkrát možnosť zisťovať verejnú mienku priamo v pohodlí domova cez TV prijímač.

Starosta obce chce povoliť novú výstavbu, ale predtým sa opýta obyvateľov na ich názor. Namiesto zháňania brigádnikov, ktorí začnú odchytávať na ulici ponáhľajúcich sa ľudí, teraz zistí ich názory v priebehu jediného večera. Stačí iba pár kliknutí diaľkovým ovládačom pred večerným filmom.

Novú funkciu zaradil slovenský telekomunikačný operátor SWAN do digitálnych set-top-boxov viac ako 24 000 zákazníkov vo všetkých regiónoch Slovenska a počet potenciálnych respondentov neustále rastie. Prieskumov, najmä tých telefonických, sa na Slovensku robí čoraz viac a ľudia sú z nich čoraz viac otrávení. Pritom spätná väzba od občanov sa stáva čoraz dôležitejšia pre modernú participatívnu demokratickú spoločnosť.

 „Je na každom zákazníkovi, či sa bude na prieskumoch verejnej mienky podieľať. Za participáciu, teda vypĺňanie dotazníkov, ponúkame našim zákazníkom rôzne benefity. Za ten najväčší ale považujeme, že im ponúkame jedinečnú možnosť ovplyvňovať verejný priestor jednoducho, z pohodlia obývačky,“ hovorí Jozef Lasz riaditeľ pre stratégiu a rozvoj SWAN, a. s.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Startup PRIESKUMY vyvíja unikátnu technológiu CATVI (Computer-Assisted TV Interviewing) od roku 2015 a v spolupráci s operátorom SWAN pripravil celosvetovo prvé komerčné nasadenie tejto služby.

Výhody novej služby iPrieskumy:

  • čas a miesto prieskumu sa prispôsobuje zákazníkovi
  • odmeňovaný je respondent a nie anketár
  • vyššia kvalita a presnosť odpovedí
  • rýchlejšie vyhodnotenie prieskumov
  • na prieskumoch sa zúčastňujú aj ľudia, ktorí anketárom bežne neodpovedajú
  • atraktívna služba pre zadávateľov aj pre samotných respondentov

Viac informácii a možnosť objednať si novú unikátnu službu nájdete na stránke iprieskumy.sk.

DanubiaTel, a. s.

Všetky autorove články
startup televizor anketa verejna mienka Swan iPrieskumy

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať