SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Aqua Pods: Prvý udržateľný plávajúci supermarket na svete

1

Aqua Pods sú prvým úplne sebestačným viacúčelovým mobilným plávajúcim salónikom na svete. Navrhlo ich štúdio Aquatic Architects Design Studio (AADS) so sídlom v Spojených arabských emirátoch a vyrobila spoločnosť Innovative Marine Ventures. Projekt skúma koncepciu vodnej architektúry. Aqua Pods spájajú modulárny dizajn s digitálnou integráciou, konektivitou a pokročilými technológiami.

Prvé dva Aqua Pody, ktoré začali fungovať vo vodách Spojených arabských emirátov, boli predajňa hamburgerov a supermarket. Bol to vlastne prvý udržateľný mobilný supermarket na svete s viac ako 300 výrobkami na palube. Druhý model AP EX1 je nápaditejší vďaka svojmu elegantnému dizajnu. Tento inovatívny plávajúci salónik a reštaurácia je tiež plne udržateľný.

SWAN_TITULKA_0722

Projekt Aqua Pods sa spája s unikátnou aplikáciou Consumer Marine e-Commerce, ktorá má prepojiť zákazníkov a firmy z oblasti maloobchodu, zábavy, vodných športov a pod., a to tak na pobreží Dubajského vodného kanála, ako aj mimo neho. Elegantné plávajúce moduly sú plne poháňané solárnou energiou, čím sa znížia emisie skleníkových plynov. Projektový tím chce vytvoriť integrovaný komerčný morský ekosystém, ktorý ukazuje cestu k budúcim plávajúcim modulom určeným pre maloobchod, cestový ruch, voľný čas a logistiku.

Zdroj: inhabitat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

To tu už bolo. reakcia na: Aqua Pods: Prvý udržateľný plávajúci supermarket na svete

12.10.2021 22:10
Kedysi premával takýto duty-free na trase Bratislava Hainburg a späť. Potom sme vstúpili do únie, a prešli na Euro.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať