SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Pretekári na e-kolobežkách sa budú preháňať rýchlosťou až 100 km/h

Technológie
0

Taliani pripravujú preteky elektrických kolobežiek s názvom eSkootr Championship (eSC). V roku 2022 sa má uskutočniť otváracia sezóna, v ktorej si zmerajú sily účastníci na elektrických kolobežkách S1. S1-X eSkooter od talianskeho výrobcu YCOM by mal mať hmotnosť 35 kilogramov a dosahovať rýchlosť až 100 km/h. Na prvý pohľad až tak nelíši od kolobežiek, ktoré si môžete požičať v niektorých mestách. V skutočnosti je však robustnejší, má podvozok z uhlíkových vlákien, odpruženie z frézovaného hliníka a zlepšenú aerodynamiku.

Pod kapotou je odpruženie predného a zadného kolesa a dvojica elektromotorov s výkonom 6 kW, ktoré používajú špeciálny systém prenosu krútiaceho momentu. To zaisťuje, že výkon je vždy rovnomerne rozložený medzi obe kolesá, aby sa zachovala stabilita. Energiu dodáva lítiová batéria s kapacitou 1,5 kWh, ale spoločnosť YCOM neuviedla podrobnosti o tom, ako ďaleko dokáže S1-X prejsť na jedno nabitie. Pravdepodobne však nemá ani zďaleka taký dojazd ako bežné elektrické kolobežky čo býva okolo 30 km.

SWAN_TITULKA_0722

S1-X otestovalo už 16 rôznych jazdcov, no kolobežky mali výkon obmedzený na 70 %. Očakáva sa, že pri oficiálnych pretekoch v roku 2022 tieto dvojkolesové vozidlá dosiahnu rýchlosť okolo 100 km/h. Možno sa to nezdá veľa, keďže motocykle môžu dosiahnuť rýchlosť až 320 km/h, ale treba vziať do úvahy, že títo pretekári budú celý čas stáť, takže 55-stupňový náklon v ostrých zákrutách bude poriadne vyčerpávajúci. Súťažiaci teda budú musieť byť veľmi fyzicky zdatní, ak sa chcú dostať do cieľa.

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať