Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Aston Martin inovoval spätné zrkadlo do auta

0

Spätné zrkadlá automobilov sa v priebehu času veľmi nemenili, ale nová technológia spoločností Aston Martin a Gentex by mohla priniesť zmenu aj do tejto oblasti. Spolupracujú totiž na vývoji nového kamerového monitorovacieho systému pre budúce modely Aston, ktorý kombinuje tradičné zrkadlá s robustným a flexibilným kamerovým systémom. Gentex pracoval na integrácii kamier, vývoji softvéru a zrkadla so zabudovaným displejom.

Technológia funguje aj s čisto kamerovým systémom, ale Aston sa rozhodol pre hybridný systém, ktorý by vodičom umožnil používať tradičné zrkadlá svojho vozidla. Vodič si môže sledovanie prispôsobiť podľa svojich preferencií – či už pomocou kamier, alebo zrkadiel. Systém takisto umožňuje prispôsobenie predpisom týkajúcim sa zorného poľa vodičov, platných v rôznych častiach sveta, vďaka použitiu plochého alebo zakriveného skla v závislosti od umiestnenia.

Ak vodič upraví pohľad tradičného zrkadla, kamery sa tiež pohnú. Zrkadlo tohto systému môže fungovať buď ako štandardné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, alebo ako LCD. Aston a Gentex predstavia novú technológiu na modeli Aston Martin DBS Superleggera na výstave CES v Las Vegas, ktorá sa začne 7. januára.

Zdroj: uk.motor1.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
auto dizajn doprava kamera softver

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať