SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Aurora prechádza do ďalšej fázy návrhu lietadla typu X-Plane

Technológie
1

Spoločnosť Aurora Flight Sciences dokončila koncepčný návrh svojho experimentálneho lietadla s vertikálnym vzletom a pristátím pre Pentagon a prechádza do ďalšej fázy. Návrh hybridného krídla spoločnosti pre program SPRINT teraz vstúpi do procesu predbežného návrhu. Cieľom Agentúry pre pokročilé výskumné projekty v oblasti obrany (DARPA) je, aby lietadlo z programu SPRINT, označované ako X-plane, dosahovalo rýchlosť 740 až 830 km/h a malo schopnosť stabilne sa vznášať.

Okrem toho DARPA chce, aby lietadlo plynulo prechádzalo zo vznášania do letu dopredu a aby malo distribuovaný energetický systém na napájanie pohonnej technológie počas tohto prechodu. Spoločnosti Aurora, Bell Textron, Northrop Grumman a Piasecki Aircraft Corp. dostali v novembri 2023 od agentúry zmluvy na začatie svojich koncepčných návrhov, pričom DARPA ponechala na spoločnostiach, aby sa rozhodli, či ich lietadlo bude s posádkou, bez posádky alebo autonómne.

Aurora zatiaľ ako jediná dostala ďalšiu zmluvu v hodnote 25 miliónov dolárov na posun vpred v programe SPRINT. Konštrukcia hybridného krídla spoločnosti Aurora obsahuje vztlakové ventilátory na vertikálny let, ktoré znižujú odpor vzduchu a umožňujú let vysokou rýchlosťou. Cieľom spoločnosti je dokončiť predbežný návrh do jedného roka a do troch rokov uskutočniť prvý let.

Zdroj: defensenews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Geniuslecino reakcia na: Aurora prechádza do ďalšej fázy návrhu lietadla typu X-Plane

26.5.2024 10:05
Ako v nejakej Marvelke. Ale naco nam to bude obycajnym ludom ,potulujucim sa v plynovych maskach a ochrannych odevoch proti zvyskovej radiacii,medzi troskami budov,hladajuc nejake jedlo a vodu...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať