SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Autokoptéra sa chystá do výroby. Vyskúšajte ako sa pilotuje

1

Koncept S11 francúzskeho startupu Maca Flight je hybrid pretekárskeho automobilu a vrtuľníka, ktorý je poháňaný palivovými článkami na báze vodíka, neprodukuje žiadne emisie CO2 a obsahuje zabudovanú prediktívnu bezpečnostnú umelú inteligenciu. Prevádzkový riaditeľ spoločnosti Maca Thierry de Boisvilliers hovorí, že tento rok chcú začať s testovaním „autokoptéry“ v reálnom svete, a ak všetko pôjde dobre, výroba sa spustí v roku 2023. V stánku spoločnosti na veľtrhu CES 2022 sa vystavuje model S11 v mierke 1:3.

S11 nie je priamym konkurentom Tesly. Aj keď odmyslíme rotory, má bližšie k niečomu, čo možno vidieť na trati Formuly 1, a nie na prímestskej diaľnici. Preto sa aj bude testovať na pretekárskych testovacích okruhoch. Maca plánuje okolo tratí umiestniť senzory, aby sa zabezpečilo, že sa bezpilotné lietajúce vozidlá vyhnú kolíziám. Autokoptéra bude teoreticky schopná dosiahnuť rýchlosť približne 250 km/h. Lietajúce auto ešte nie je pripravené na prevážanie pasažierov. No ak si chcete užiť čaro S11 doma, môžete si naskenovať QR kód na webe Maca Flight a pilotovať AR verziu autokoptéry po svojej obývačke.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Ale toto reakcia na: Autokoptéra sa chystá do výroby. Vyskúšajte ako sa pilotuje

7.1.2022 10:01
Startup co ma auto (uz vobec neriesim ze lietajuce) na papieri. Z toho zasa nieco bude. Takto mozete pisat o kazdom 3D modely hocicoho co na svete vznikne
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať