SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Už aj psi budú môcť posielať SMSky

4

FluentPet, výrobca hovoriacich tlačidiel, ktoré sa stali virálnymi po celom TikToku, uviedol FluentPet Connect, novú verziu svojho tlačidlového systému, ktorý je teraz vybavený technológiou Wi-Fi a zachytávaním dát. Aplikácia FluentPet Connect automaticky zaznamená, keď pes stlačí tlačidlo, čo umožňuje majiteľom sledovať jeho pokrok a dostávať správy v reálnom čase. Keď je majiteľ psa v inej miestnosti, môže dostať textovú správu od svojho psa, v ktorej sa napríklad píše: „Naozaj potrebujem ísť hneď von, pravdepodobne si po mňa chceš prísť.“

Systém FluentPet sa skladá zo šesťuholníkových dlaždíc čiže HexTiles s tlačidlami, ktoré sú prispôsobené tak, aby po stlačení povedali rôzne slová ako „von“ alebo „hrať sa“. Podľa skúseností diskutujúcich na komunitnom fóre, ktoré založila spoločnosť FluentPet, naučiť psa používať systém si vyžaduje veľkú trpezlivosť, mnohonásobné opakovanie a pozorné sledovanie. V súčasnosti prebieha štúdia s 5000 ľuďmi a ich psami, ktorá zhromažďuje údaje a nahlasuje ich spoločnosti FluentPet raz za dva týždne. Jej cieľom je preskúmať, ako sa psy (a mačky) môžu naučiť vyjadrovať pomocou takýchto zariadení.

Ak sa však používatelia novej verzie chcú zapojiť, ich údaje sa môžu automaticky zhromažďovať a nahlasovať. Leo Trottier, generálny riaditeľ FluentPet, hovorí, že pes nestláča tlačidlá len tak náhodne, za každou komunikáciou je premyslený zámer. Nie každý je však o tom presvedčený. „Máte oveľa väčšiu šancu naučiť ľudí hovoriť rečou psov ako naučiť psov hovoriť rečou ľudí,“ povedal Dr. Clive Wynne, zakladajúci riaditeľ Canine Science Collaboratory na Arizonskej štátnej univerzite Wynne. 

Okrem Wi-Fi konektivity majú nové dlaždice FluentPet Connect aj zlepšenú kvalitu zvuku, sú odolnejšie a dajú sa lepšie prispôsobiť individuálnym potrebám každého psa. V súčasnosti si možno predobjednať FluentPet Connect s ľubovoľným počtom dlaždíc HexTiles. Cena sa bude pohybovať od 49,95 USD (jedna rozširujúca dlaždica HexTile) do 139,95 USD (súprava obsahujúca jednu základnú dlaždicu HexTile a dve rozširujúce dlaždice HexTile). Dodávky sa začnú na jar 2022.

Zdroj: mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

vyrobte si novu kategoriu reakcia na: Už aj psi budú môcť posielať SMSky

21.2.2022 22:02
sprostosti z internetu a tam presunte 99% vasich clankov
Reagovať

3.14covina reakcia na: Už aj psi budú môcť posielať SMSky

9.1.2022 18:01
do psa by som patdesiat euro nevrazila, pes ma strazit dvor, ne rozmyslat a stlacat hex dlazdice, je to sprosty tvor, kery sa mi vysere pred dvere a ja to musim pratat
Reagovať

RE: 3.14covina reakcia na: 3.14covina

12.1.2022 11:01
sprostá budeš asi ty, keď nedokáže svojho psa naučiť, kde má srať..
Reagovať

RE: presne, psa na gulas reakcia na: 3.14covina

10.1.2022 12:01
gulas
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať