SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Bezdrôtová magnetická webová kamera, akú by chcel každý

0

Dell ukázal koncept Pari, úplne bezdrôtovú webovú kameru, ktorá sa jednoducho prichytí na povrch. Nejde síce o prvú bezdrôtovú webovú kameru, ale tento model je zvláštny, najmä pokiaľ ide o to, ako sa snaží umožniť nadviazanie očného kontaktu. Kamera má hmotnosť len 28 gramov a ľahko sa zasúva do USB-C doku nad monitorom Dell, kde ju možno aj bezdrôtovo nabíjať. Zaujímavý je však vstavaný magnet. Dá sa pripevniť kdekoľvek na obrazovku, a tak možno nájsť ideálne umiestnenie v rámci videohovoru. Môžete teda napodobniť priamy očný kontakt s osobou na druhej strane.

Spodná časť webovej kamery je z plsteného materiálu, ktorý umožňuje jej posúvanie po povrchu obrazovky bez poškodenia panela. Dell hovorí, že funguje s „kompatibilnými displejmi“, ale neuvádza, či bude Concept Pari fungovať s akýmkoľvek monitorom. Webová kamera využíva rozlíšenie 1080p cez Wi-Fi a obsahuje aj svetelný indikátor, ktorý vám pomôže udržať kameru rovno. Keďže ide o bezdrôtový model, Dell predstavil aj iné prípady použitia, ako napríklad držanie v ruke alebo pripevnenie na stojan. Najzaujímavejšia je aplikácia na stojane, ktorá umožňuje nastaviť pohľad na pracovný stôl.

Môže to byť užitočné pre učiteľov, tvorcov obsahu alebo kohokoľvek iného, ​​kto potrebuje ukázať pohľad na svoj stôl. Spoločnosť HP nedávno predviedla podobný koncept v zariadení HP Envy 34 All-In-One, ktoré obsahuje odnímateľnú webovú kameru posúvateľnú okolo rámu obrazovky. Aj keď toto riešenie sa nezameriava na problém s očným kontaktom, poskytuje jednoduchý pohľad na váš pracovný stôl. Webová kamera HP však nebola bezdrôtová ako koncept spoločnosti Dell.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať