Bolt spúšťa v Bratislave zdieľané elektrické kolobežky do 15 euro na celý deň

2

S cieľom pomôcť ľuďom pri pohybe v meste počas krízovej situácie, uvádza Bolt v Bratislave na trh elektrické kolobežky. Bolt ich bude pravidelne dezinfikovať a zároveň žiada všetkých jazdcov, aby pri jazde na kolobežke používali dezinfekčný prostriedok na ruky alebo rukavice.

Užívatelia, ktorí už majú stiahnutú aplikáciu Bolt (Google Play / App Store) na prepravu osôb, uvidia po aktualizácii vo svojej aplikácii ikonku kolobežky. Kliknutím na ňu sa dostanú do rozhrania na zapožičanie kolobežiek. Ľudia, ktorí aplikáciu Bolt ešte nemajú, si ju môžu stiahnuť z Google Play alebo Apple Store. Kolobežka sa odomkne naskenovaním QR kódu, ktorý sa na nej nachádza. Pri prvom použití aplikácie sa zobrazia pokyny pre užívateľa, ako bezpečne jazdiť na kolobežke a kde ju zaparkovať tak, aby ostatným ľuďom neprekážala. Tieto pokyny sú užívateľom k dispozícii v aplikácii stále a je možné si ich v prípade potreby zobraziť znovu pred každou jazdou.

Odomknutie kolobežky bude stáť 50 centov, a za každú minútu strávenú na kolobežke zaplatí jezdec 15 centov. Napríklad 10 minútová jazda tak bude stáť 2 eurá. Behom tejto doby zvládne prejsť v meste niekoľko kilometrov. Pri použití kolobežky počas celého dňa nebude cena nikdy vyššia ako 15 eur.  Elektrické kolobežky budú rozmiestnené v centre Bratislavy, v blízkosti prestupných staníc MHD a na ďalších frekventovaných miestach ako napríklad pri Starej tržnici, na Trnavskom mýte, či Šafárikovom námestí.

Po ukončení jazdy je potrebné zaparkovať kolobežku na bezpečnom mieste na ulici, najlepšie v blízkosti stojana na parkovanie bicyklov. Kolobežky môže užívateľ nechať v meste v oblastiach vyznačených na mape v aplikácii. Pokiaľ užívateľ nechá koloběžku mimo vyznačenej oblasti, bude mu udelená pokuta vo výške 30 eur. Bolt pri spustení služby rozmiestni v Bratislave viac než 200 kolobežiek a bude pripravený zvýšiť ich počet podľa požiadaviek užívateľov.

Elektrické kolobežky majú zabudované zariadenie GPS, ktoré do aplikácie poskytuje  údaje o mieste, kde je kolobežka umiestnená a pripravená k vypožičaniu. Na zákazku vyrobený model kolobežky Bolt, ktorý bude rozmiestnený v Bratislave, bude dosahovať maximálnu rýchlosť 25 km/h. Noví užívatelia si môžu aktivovať prostredníctvom aplikácie začiatočnícku úroveň jazdy, ktorá limituje rýchlosť na 15 km/h.  Táto začiatočnícka úroveň pomôže užívateľovi pochopiť ako kolobežka funguje a ako s ňou pri jazde zaobchádzať.

Na jeden nabíjací cyklus dokáže prekonať vzdialenosť až 40 kilometrov. Skutočný počet najazdených kilometrov závisí od štýlu používania. Nabité kolobežky sú každé ráno rozvážané na určené miesta. Bolt v súčasnosti prevádzkuje zdieľané kolobežky v Litve a Poľsku. Túto sezónu je pripravený spustiť ich aj v niekoľkých ďalších európskych mestách.

Zobrazit Galériu

Rubikon PR

Všetky autorove články
bolt Bratislava kolobezka elektro doprava inovácie app aplikácia smartfon Apple Google

2 komentáre

preco sa obavas? reakcia na: Bolt spúšťa v Bratislave zdieľané elektrické kolobežky do 15 euro na celý deň

28.4.2020 11:04
Nie je to pozitivne, ze budu lacnejsie?
Reagovať

obavam sa reakcia na: Bolt spúšťa v Bratislave zdieľané elektrické kolobežky do 15 euro na celý deň

23.4.2020 21:04
ze taxiky, hned ako ich povolia, budu lacnejsie
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať