NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Bude sa dať ďalší telefón Samsungu zrolovať?

0

Samsung už uviedol niekoľko skladacích telefónov – Galaxy Fold a Z Fold 2 sa dajú rozložiť, aby sa z nich stal tablet, Galaxy Z Flip je „véčkový“ telefón, ktorý sa sklopí na polovicu, aby sa stal prenosnejším. No teraz nový patent, ktorý objavil web Patently Apple, ukazuje, ako by mohol vyzerať ďalší skladací model – dal by sa zrolovať.

Patent nepotvrdzuje, že spoločnosť na takomto telefóne pracuje, netýka sa hotového zariadenia, ale technológie – rolovateľných displejov. Ukazuje obrazovku, ktorá sa zroluje do obdĺžnikového bloku a môžete ju vytiahnuť, keď chcete zariadenie používať. Najlepšie sa to dá prirovnať k projekčnému plátnu. Takáto technológia by mohla poskytnúť obrovskú obrazovku v relatívne malom zariadení.

Hoci rolovateľná obrazovka môže znieť čudne a futuristicky, nie je to prvýkrát, čo sme o nej počuli. Spoločnosť LG usilovne pracuje na rolovateľných televízoroch, ktoré by mohli byť uvedené na trh koncom roku 2020, aj keď zrejme za astronomickú cenu. A po televízoroch sa možno dočkáme tejto technológie aj v oblasti smartfónov.  

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať