SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Build 2016: Cortana aj Windows 10 dostane nové funkcie. V lete dorazí verzia Anniversary Update

0

Satya Nadella, CEO spoločnosti Microsoft a Terry Myerson, výkonný viceprezident divízie Windows predstavili na konferencii Build 2016 nové funkcie virtuálnej asistentky Cortana a nástroje určené na pochopenie sveta okolo nás a vytváranie inteligentných botov. Terry Myerson oznámil aktualizáciu Windows 10 Anniversary, ktorá prinesie významné inovácie pre používateľov a vývojárov pracujúcich s aplikačnou platformou Universal Windows Platform.

www.windowscentral.com 

Cortana Intelligence Suite, predtým známa aj ako Cortana Analytics Suite – sada služieb pre správu a pokročilú analýzu dát, funguje na báze big data, strojového učenia, vnímania, analytiky a inteligentných botov. Postavená je na cloude Microsoft Azure, čo vývojárom otvára možnosti na tvorbu end-to-end riešení, vrátane nových inteligentných aplikácií a botov ako aj agentov, ktoré dokážu spolupracovať s ľuďmi personalizovanými spôsobmi.

V stredu Microsoft predstavil aj nové funkcie Cortana Intelligence Suite, zatiaľ v preview verzii. Prvou funkciou je Microsoft Cognitive Services, čo je kolekcia inteligentných API, ktoré umožňujú systému vidieť, počuť, komunikovať, rozumieť a interpretovať potreby používateľov pomocou prirodzených foriem komunikácie. Druhou je Microsoft Bot Framework pre vývojárov, programujúcich v ktoromkoľvek jazyku, na vytváranie inteligentných botov umožňujúcich zákazníkom chatovať prirodzeným jazykom prostredníctvom najrôznejších platforiem vrátane text/SMS, Office 365, Skype, Slack, Web a ďalšie.

Microsoft ukázal, ako konkrétne možno využiť služby, ako tie v Cortana Intelligence Suite, na transformovanie nielen biznisu, ale aj životov ľudí. Umelá inteligencia v rámci Seeing AI, prebiehajúceho výskumného projektu, napríklad dokáže pomôcť nevidiacim či nepočujúcim lepšie porozumieť tomu, kto alebo čo sa nachádza okolo nich.

Medzi predstavenými novinkami je aj platforma Skype Bot Platform, ktorá zahŕňa SDK, API a Workflows v novom Skype Bot Portal. Na tejto platforme môžu vývojári vytvárať botov využívajúcich rôzne formy komunikácie cez Skype prostredníctvom textu, hlasu, videa a 3-D interaktívnych znakov. Na prácu so Skype botmi zákazníkom stačí stiahnuť si najnovšie aplikácie Skype pre Windows, Android a iOS. Vývojári majú takisto oddnes k dispozícii platformu Skype Bot Platform, v ktorej môžu vytvárať Skype botov a osloviť tak stovky miliónov používateľov Skype.

Windows 10 prežíva najrýchlejší nástup v histórii Windows, keď je aktívny už na viac ako 270 miliónov zariadení, čím predstihol Windows 7 o 145 percent. Počas konferencie Build predstavil Microsoft ďalšiu kapitolu svojej vízie o osobnejšom zážitku z používania počítačov. Windows Ink je nová funkcia, ktorá umožňuje písať na zariadení rovnako ako v zošite, vytvárať poznámky, písať na tabuľu a jednoducho zdieľať svoje myšlienky. Nové funkcie Cortana prinášajú proaktívnu pomoc od tejto virtuálnej asistentky počas celého dňa a možnosť komunikovať s ňou bez prihlásenia, aj keď je zariadenie v uzamknutom režime. Nové funkcie Windows Hello rozširujú bezpečnosť Windows 10 na viaceré zariadenia a do Microsoft Edge, takže k zariadeniam a webovým stránkam možno pristupovať so zabezpečením na biznis úrovni. Toto je len zopár z  funkcií, ktoré Microsoft sprístupní v lete v rámci aktualizácie Windows 10 Anniversary.

Microsoft predstavil aj nové nástroje, ktoré uľahčia príchod aplikácií z akejkoľvek platformy do Windows 10. Nový konvertor aplikácií pre Project Centennial umožní vývojárom Win32 a .NET priniesť viac ako 16 miliónov aplikácií do platformy Universal Windows Platform. Vývojári môžu rozšíriť svoje aplikácie s Universal Windows Platform a distribuovať ich aj cez Windows Obchod. Xamarin pomôže vývojárom .NET jednoduchšie zdieľať spoločný aplikačný kód v prostredí Windows, iOS a Android pri zachovaní plne natívneho prostredia v každej platforme.

Inovácie zahrnuté v aktualizácii Windows 10 Anniversary si možno vyskúšať registráciou do Windows Insider Program a nainštalovaním si poslednej verzie operačného systému. Počínajúc dneškom získavajú vývojári vo Windows Insider Program prístup k Windows Anniversary SDK Preview, aby mohli preskúmať jej nové funkcie.

 

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať