SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

CATL uvádza na trh batériu s kapacitou až 500 Wh/kg

0

Čínsky výrobca batérií CATL predstavil novú technológiu ultravysokoenergetických batérií, ktorá bola pôvodne určená pre letectvo a v súčasnosti sa vyvíja aj článok pre automobilový priemysel. Takzvaná kondenzovaná batéria je typ batérie s polotuhým kondenzovaným elektrolytom a novými materiálmi anódy a separátora a bude mať energetickú hustotu až 500 Wh/kg. Na porovnanie, súčasné akumulátory nedosahujú ani 300 Wh/kg.

Spoločnosť uviedla, že spolupracuje s bližšie nešpecifikovanými partnermi, aby zaistila, že batéria bude z hľadiska bezpečnosti a kvality spôsobilá na použitie v letectve. Ako povedal Wu Kai, hlavný vedecký pracovník spoločnosti CATL, firma bude schopná začať masovú výrobu kondenzovanej batérie na použitie v elektrických vozidlách ešte v tomto roku. Nová batéria využíva vysoko vodivé biomimetické kondenzované elektrolyty na zlepšenie vodivosti článkov aj účinnosti prenosu lítiových iónov, pričom sa zvyšuje aj stabilita mikroštruktúry.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Kondenzovaná batéria vraj integruje „množstvo inovatívnych technológií vrátane katódových materiálov s ultravysokou hustotou energie, inovatívnych anódových materiálov, separátorov a výrobných procesov, pričom ponúka vynikajúce parametre nabíjania a vybíjania, ako aj dobré bezpečnostné parametre“, uvádza CATL. Neboli však zatiaľ zverejnené žiadne informácie o cene nových článkov ani o materiáloch potrebných na ich výrobu.  

Zdroj: pv-magazine.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať