SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Spotify začal odstraňovať skladby generované umelou inteligenciou

Technológie
0

Hudobné mashupy generované umelou inteligenciou sú v móde. Niektorí môžu byť fanúšikmi tohto technologického umenia, ale nahrávajúci umelci a ich vydavateľstvá to nemajú v láske. Fanúšikovia, ktorí využívajú kreatívnu slobodu s hlasmi svojich obľúbených hudobníkov, sa možno na sociálnych sieťach dobre pobavia, ale streamovací gigant Spotify chce zakročiť proti tomu, aby sa niektoré z takýchto skladieb dostali na jeho platformu. Ako uvádza portál Boomy, Spotify začal 1. mája sťahovať skladby využívajúce jeho technológiu.

Používatelia Boomy vytvorili už viac ako 14,5 milióna skladieb generovaných umelou inteligenciou. Spotify sa však nezameriava konkrétne na túto spoločnosť ani na jej používateľov. Prijíma opatrenia na odstránenie skladieb s falošnými streamami. Zástupca spoločnosti Spotify potvrdil, že boli odstránené „určité katalógové vydania“ skladieb generovaných umelou inteligenciou spoločnosti Boomy, a dodal, že umelé streamovanie je dlhodobý problém v celom odvetví, ktorý sa spoločnosť Spotify snaží v rámci svojich služieb odstrániť.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Vo vyhlásení zástupca uviedol: „Keď identifikujeme potenciálne prípady manipulácie so streamom alebo sme na ne upozornení, zmierňujeme ich vplyv prijatím opatrení, ktoré môžu zahŕňať odstránenie čísel streamov a zadržanie honorárov. To nám umožňuje chrániť výplaty autorských honorárov pre poctivých a tvrdo pracujúcich umelcov.“ Hudba generovaná umelou inteligenciou nie je novinka. Keďže však jej popularita stále rastie, umelci, vydavateľstvá a streameri sa snažia prijať preventívne opatrenia, aby zabezpečili, že nebude porušovať ich práva duševného vlastníctva.

Zdroj: uproxx.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať